Chrześcijański przebój roku

Znamy już wyniki plebiscytu „Przebój Roku” organizowanego przez Stowarzyszenie Muzyki Chrześcijańskiej Muza Dei. Zdecydowanie zwyciężył utwór „Wolność”  w wykonaniu ks. Jakuba Bartczaka. Zwycięska propozycja zdobyła ponad 40 proc. głosów, pokonując dziewiętnaście utworów wydanych na albumach w roku 2013. Wśród nominowanych znalazły się przeboje m.in. Maleo Reggae Rockers, New Life M., Arkadio, zespołu Porozumienie, Magda.leny Frączek, Hioba czy zespołu Soudarion.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia ks. Jakubowi Bartczakowi odbędzie się 6 lipca o 17.00 w Starym Sączu w ramach otwartego dnia Strefy Chwały Festiwal. Plebiscyt odbywał się po raz pierwszy. Partnerem głosowania było Radio RDN.

Utwór „Wolność” promuje debiutancki krążek ks. Jakuba Bartczaka pod  tytułem „Powołanie”. W piosence pojawia się gościnnie ojciec Marcin Kowalewski CMF z zespołu Fragua oraz Erio – producent muzyczny. Teledysk do utworu „Wolność” na serwisie YouTube miał ponad 765 tysięcy odsłon.

Ks. Jakub Bartczak niegdyś znany był jako „Mane”, członek hip-hopowych ekip z Wrocławia (Drugi komplet, Drutz). Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 r. Obecnie jest wikariuszem parafii św. Elżbiety we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej. Pełni też funkcję kapelana w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Angażuje się w akcje charytatywne żywienia bezdomnych, prowadzi grupę w neokatechumenacie. Podkreśla, że muzyka to jego hobby.

Posłuchaj utworu ks. Jakuba Bartczaka na serwisie YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=T0wTtg3t45M#t=13

źódło: www.wroclaw.gosc.pl

  •  
  •  
  •