Co z tym seksem? Relacja z rekolekcji

Szczęść Boże!Pięknie było na rekolekcjach „Akt małżeński, szansą spotkania z Bogiem i współmałżonkiem” w Skomielnej Czarnej, prowadzonych przez O. Ksawerego Knotza i Domowy Kosciół, rodzinną gałąź naszego Ruchu.

 

… wzajemne zrozumienie, życzliwość i radość płynąca z rozmowy z drugim człowiekiem, ze śpiewu, z zabawy, z modlitwy.Wszystkich zainteresowała miłość małżeńska na wyższym poziomie 🙂 Dziękujemy Bogu i uczestnikom za ten czas. Chwała Panu! Poniżej nasza szersza relacja z tych rekolekcji (fotografie – autorzy tekstu)

 Rozmawiać czy nie rozmawiać? Co wolno a czego nie? Jakie stanowisko ma w tych sprawach Kościół? Dlaczego jest tyle rozwodów? Dlaczego jest tyle związków niesakramentalnych? Jak sprawić aby małżeństwo przetrwało największe burze?

Od wielu lat O. Ksawery Knotz zajmuje się tematami nazywanymi przez wielu chrześcijan tematami „tabu”. Małżeństwa, które zdecydowały się pojechać na te rekolekcje również były pełne obaw. O czym będziemy rozmawiać, co nas spotka? Te i wiele innych pytań powodowało wątpliwości, czy aby na pewno te rekolekcje są dla mnie? A jednak pojechali, wiedzeni wiarą w to, że Bóg ma dla nich Swój plan. Przyjechało 15 małżeństw z całej Polski, ze stażem małżeńskim od 2-26 lat. Codziennie przez 7 dni odkrywali, że Bóg, który przed laty połączył ich Sakramentem Małżeństwa potrafi przyjąć zwierzenia nie tylko te dotyczące codziennego życia, wychowania dzieci, problemów materialnych, zmagania się z codziennością życia w rodzinie. Odkryli dzięki wykładom i konferencjom, że jedynie małżeństwo, które codziennie się modli i jest blisko Pana potrafi zawierzyć mu nawet te sprawy, o których media potrafią mówić jedynie w sposób wulgarny. Dowiedzieli się, że jedynie taki związek, który jest oparty na prawdziwej więzi, na codziennych ciepłych gestach, na dialogach podczas których nie kłócimy się, nie obsypujemy oskarżeniami jest małżeństwem, nad którym Pan roztacza swój płaszcz i pozwoli przetrwać wszelkie burze. Przecież już w starym testamencie Tobiasz i Sara obawiali się o siebie, o swój związek. A jednak Pan czuwał nad nimi, przysłał im anioła Rafała, który wskazał Tobiaszowi co ma czynić.

 A teraz nie dla rozpusty biorę tę siostrę moją za żonę, ale dla związku prawego. Okaż mnie i jej miłosierdzie i pozwól razem dożyć starości!  I powiedzieli kolejno: Amen, amen! (Tb 8, 7-8)

Rekolekcje trwały 7 dni, był czas na jutrznię, Eucharystię, namiot spotkania, wykłady i konferencje oraz pracę w grupach. Było sporo czasu wolnego, podczas którego rodziny kąpały się w rzece, wędrowały po okolicy. Podczas wykładów i zajęć w grupach 30 dzieci korzystało z zajęć plastycznych, ewangelizacyjnych i wypraw otwartych oczu. Bezpiecznie spędzało czas pod opieką 7 opiekunów.Niezapomnianych doznań duchowych i artystycznych dostarczała nietypowa diakonia muzyczna bez gitary za to 2 skrzypków. Niemal codziennie miło spędzano czas podczas pogodnych wieczorów, były tańce, skecze i dużo śmiechu. To był niezapomniany, bogaty w przeżycia duchowe czas dla małżonków i ich pociech. Małżeństwa wyjechały zbudowane miłością. Wiele z nich odkryło, że Bóg jest z nimi zawsze i że mogą Go zapraszać do wszystkich aspektów swojego życia! Warto wspomnieć również o O. Ksawerym Knotzu, to dzięki jego odwadze, wytrwałości i samozaparciu mogliśmy podejmować temat, który jest bliski każdemu kochającemu się i pragnącemu przezwyciężać wszelkie przeciwności losu małżeństwu. Dziękujemy za Twój trud i mamy nadzieję, że kolejne rekolekcje odbędą się na Chwałę Pana i ku zbudowaniu prawdziwych więzi między małżonkami.Ewa i Sławko z Domowego Kościoła

  •  
  •  
  •