DIAKONIA SŁOWA

Ruch Światło-Życie
Wrocław Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4, pok. 2

dyżury:
wtorek – godz. 16:00 – 18:00
czwartek – godz. 16:00 – 18:00
W lipcu i sierpniu diakonia nieczynna

Aida Matys (tel. 504 82 44 31)
Alicja Kuczyńska (tel. 515 32 45 39)
diakonia.slowa.wroclaw@gmail.com

W Diakonii Słowa znajdziesz materiały z historii Ruchu, wcześniej wydane pozycje ks. F. Blachnickiego, ks. Wojciecha Danielskiego oraz materiały formacyjne.

W Nowym Roku Diakonia otworzy swoje podwoje w czwartek 7 stycznia.

Nabyć można jeszcze kalendarze Ruchu Światło–Życie z czytaniami na każdy dzień, pomocne do codziennego Namiotu Spotkania czy modlitewnej łączności z Kościołem Powszechnym.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za wieloletnią posługę w Diakonii Słowa Stasi Dziewit – za jej oddanie, zaangażowanie i wiedzę. Na jej ręce składamy również podziękowanie wszystkim osobom, które razem z nią pełniły dyżury, poświęcały swój czas, uwagę i serce. Wszyscy wiemy, że Stasia była filarem, a jej posługa była dla całego Ruchu Światło- Życie Archidiecezji Wrocławskiej darem. Stasia ma prawo być zmęczona, choć zapewne oddanie tego, czemu poświęciła ponad 12 lat życia, jest  niezwykle trudne. Z tego względu jeszcze serdeczniej dziękujemy. Jednak jak wiemy zmiany są czasami niestety konieczne.Wydawało się nam, że wielką stratą dla Ruchu w diecezji byłby brak Diakonii Słowa, w której można zaopatrywać się w materiały formacyjne do pracy rocznej i na rekolekcjach, stąd podjęliśmy się dalszego prowadzenia tej działalności. Dziękujemy za zaufanie Moderatorowi Diecezjalnemu Ruchu, ks. Grzegorzowi MIchalskiemu, za zaufanie i błogosławieństwo oraz Parze Diecezjalnej za wsparcie.Wraz z przejęciem dyżurów w Diakonii Słowa przez osoby pracujące zawodowo muszą zostać wprowadzone zmiany, aby ta posługa była możliwa do pogodzenia z innymi obowiązkami:

  1. Zamówienia materiałów oraz wszelką korespondencję kierować można na adres e-mail: diakonia.slowa.wroclaw@gmail.com. Tą drogą diakonia będzie się również kontaktowała z parami rejonowymi i innymi osobami wyznaczonymi w rejonach w sprawie zamówień i odbioru materiałów. W razie pilnej potrzeby można złożyć niewielkie zamówienie za pomocą sms-a na nr tel. 504 824 431.
  2. Wtorki i czwartki nadal pozostaną dniami, w których Diakonia Słowa zaprasza do siedziby przy ul. Katedralnej 4, sala nr 2 na parterze. Popołudniowe godziny dyżurów pozostają niezmienione. Diakonia będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach 1600-1800. W godzinach przedpołudniowych Diakonia nie będzie czynna.
  3. Celem długoterminowym jest chęć wprowadzenia (dla osób chętnych) rozliczeń finansowych za pomocą Internetu, jednak na tego typu rozliczenia trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
  4. Komunikować się można z nami również drogą telefoniczną. Dyżury  pełnić będą Alicja Kuczyńska (tel. 515 32 45 39) oraz Aida Matys (tel. 504 82 44 31). Zapraszamy serdecznie do współpracy osoby chętne, które zechciałyby się włączyć w tę posługę i przejąć część dyżurów, abyśmy mogły jeszcze bez większej  szkody dla naszych rodzin udzielać się także w innych diakoniach i posługach na rzecz Ruchu.
  5. Rozliczenia sprzedażowe oraz księgowe  planujemy prowadzić za pomocą programu komputerowego.  Pragnę złożyć w tym miejscu serdeczne podziękowanie firmie „Imas International” za podarowanie komputera do Diakonii Słowa, który tym celom będzie służył. Poszukujemy także programu sprzedażowego , może ktoś się orientuje i mógłby jakiś polecić?
  6. W pilnych sytuacjach można będzie po wcześniejszych ustaleniach odebrać materiały od nas z domu w porach popołudniowych i wieczornych, również w inne dni.
  7. Mamy nadzieję, że takie usprawnienia będą pomocne nam wszystkim, więc prosimy wszystkie osoby  odpowiedzialne za zaopatrywanie rejonów w materiały o przesłanie zamówień ilościowych na wszystkie kupowane pozycje kwartalne, takie jak Eleuteria, Koinonia i inne.

Z pozdrowieniem w Panu

Aida Matys

Odpowiedzialna za Diakonię Słowa