Diecezjalna Oaza Matka: Aby skutecznie zarażać wiarą

11 czerwca 2018r. w kościele pw. NMP na Piasku odbyła się Diecezjalna Oaza Matka.

Tegoroczne rozesłanie na rekolekcje letnie odbyło się w dniu, w którym Kościół wspomina św. Barnabę, ewangelizatora pogan, męża pełnego wiary i Ducha Świętego, który słowem i czynem wiernie szerzył Ewangelię Chrystusa. Jest to również ważny dzień dla Ruchu Światło-Życie, bowiem 11 czerwca minęło 45 lat od chwili, kiedy w Krościenku kard. Karol Wojtyła oddał Ruch Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła.

Akt konstytutywny, który zawiera informacje m. in. o naszych obowiązkach względem Ruchu jest potwierdzeniem wiary, że oddanie się z Maryją Chrystusowi jest źródłem żywotności Kościoła i Ruchu. Wspominając to wydarzenie na zakończenie Eucharystii uczestnicy oddali wszystkie planowane rekolekcje Niepokalanej, wyrażając przekonanie, że „o tyle tylko staniemy się Oazą Żywego Kościoła, o ile w zjednoczeniu z Tobą będziemy realizować postawę służby i oddania się Chrystusowi w Jego Kościele”.

To święto całej diecezji, jakim zawsze jest Diecezjalna Oaza Matka, w tym roku było również okazją do złożenia podziękowań ks. Grzegorzowi Michalskiemu, ustępującemu moderatorowi diecezjalnemu, za – jak to podkreślił w podziękowaniach jego następca, ks. Radosław Rotman – osiem lat niezwykle owocnej posługi.

podziękowanie ks. Grzegorzowi Michalskiemu za 8 lat posługi Moderatora Diecezjalnego – plik mp3

W homilii wygłoszonej w czasie Eucharystii nowy moderator diecezjalny podkreślił wagę posłania przez Kościół do pełnienia dzieł Bożych. Przypomniał również, że wszyscy jesteśmy wezwani do ewangelizacji. Znaną jest zasada, że jeżeli wspólnota nie ewangelizuje, nie może się rozrastać. I św. Barnaba, i założyciel Ruchu Światło-Życie, Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, pokazują, że jeden człowiek, jeden animator – człowiek dobry, pełen wiary i Ducha Świętego – może bardzo skutecznie zarażać wiarą.

homilia – ks. Radosław Rotman – plik mp3

Oazy Żywego Kościoła są wielką przygodą rozpoczynającą nowy rok formacyjny. Moderatorzy, animatorzy, wszystkie diakonie i uczestnicy wkraczają w rzeczywistość, która powinna ich zmieniać. Nie można bowiem wrócić niezmienionym ze spotkania z Bogiem i jego słowem – żywym i skutecznym. Niech zatem Duch Święty wieje, kędy chce, ożywiając i pobudzając wzrost.

Wiola Szepietowska

zdjęcia: Michał Szepietowski

  •  
  •  
  •