DKS? 100 na 100!

28 września diecezjalna DKS spotkała się on-line. Większa część z nas nie mogła się zjawić fizycznie, więc skorzystaliśmy z apki S****. Miło było się zobaczyć nawet na ekranie.

Przybyło nas!

Dołączyła Hania, akces zgłosił też Paweł. Aktualnie nasza diakonia gromadzi osoby od „świeżo upieczonego maturzysty” do już niemal emeryta” Mamy członków stanu wolnego oraz doświadczonych dziadków. Ale wszyscy jesteśmy młodzi duchem i obfitujemy w pomysły :).

Spotkanie zaczęło się ciekawie. Wiemy, że „szewc bez butów chodzi”. Okazało się, że „DKS bez komunikacji funkcjonuje”. Umówiliśmy się na spotkanie on-line, a tymczasem Hania czekała na nas w Centrum, i to o godzinie 1915,  bo taka błędna informacja była podana w naszej zakładce na stronie internetowej. Hania się jednak nie poddała i dołączyła do nas na S****. Przy okazji przeprowadziła… bezpośrednią transmisję z jazdy wrocławskim tramwajem :)!

Po Nieszporach zabraliśmy się do pracy, bo sporo tematów się zgromadziło.

100/100
Omówiliśmy organizację akcji „100 na 100: Prawda – Krzyż – Wyzwolenie” związanej z upamiętnieniem 100-lecia urodzin Czcigodnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Rezultaty możecie oglądać na stronie www i FB – nowe wpisy będą się pojawiać w środy i niedziele przez niemal „okrągły rok”, czyli 50 tygodni.

Centrum Ruchu na stronę

Chcemy zadbać o to, żeby informacja o Centrum Ruchu pojawiła się na naszej stronie www. Hania miała zrobić zdjęcia.

Kącik refleksji  

Chcemy gorąco zachęcić członków Ruchu do obecności na naszym forum w przestrzeni wirtualnej na stronie wroclaw.oaza.pl. Akcja jest na etapie przygotowania.

Minuty w górę!

Nasi puryści językowi zadecydowali, że będziemy walczyć o klasyczny i elegancki zapis minut przy podawaniu czasu. I tak DKS spotyka się w każdy 4-ty poniedziałek miesiąca nie o godz. 19:30, lecz o 1930. Przy okazji na tę godzinę zapraszamy nowych członków :).

Leszek Kowal
DKS – Wrocław

  •  
  •  
  •