Do świętości w codzienności

Za nami kolejna edycja kursu dla małżeństw „Zatrzymaj się w biegu”.

W czasie ostatniej Eucharystii o. Maciej Konenc SJ zachęcał wszystkich do świętości. „Wszyscy jesteśmy powołani, by być świętymi, żyjąc z miłością i dając swe świadectwo w codziennych zajęciach, tam, gdzie każdy się znajduje. Jesteś żonaty albo jesteś mężatką? Bądź świętym, kochając i troszcząc się o męża lub żonę”.

Wspólny weekendowy pobyt w gościnnym Centrum Spotkań w Krzydlinie Małej z pewnością był czasem wyjątkowym. Rodzice dialogowali, a ich pociechy w tym czasie odkrywały swoje talenty artystyczne.

Podczas tych w sumie ośmiu spotkań usłyszeliśmy wiele pięknych i mądrych słów. Każdy z nas zapragnął, aby choć po części wprowadzić te treści w swoje życie. Nie jest to jednak łatwe. Wciąż popełniamy wiele błędów.

Kurs to nie koniec. Nie jest to tylko wydarzenie, po którym wraca się do domu i po kilku miesiącach o nim zapomina. Jeszcze w tym roku powstaną nowe kręgi Domowego Kościoła.

Jeżeli znacie kogoś zainteresowanego, kto mógłby lub powinien również dołączyć do kręgu to prosimy podzielić się linkiem.

Film dostępny tutaj –> http://zatrzymajsiewbiegu.pl/zswb-2018/

Ewa i Sławko Grekow

https://www.facebook.com/zatrzymajsiewbiegu


Mamy dwudziestoletni staż małżeński i w przeszłości wisiały nad nami chmury i burze – oczywiście sami byliśmy temu winni. Kurs był formą uczczenia naszego małżeńskiego jubileuszu, wiele wniósł do naszej relacji oraz do relacji i zrozumienia naszej trójki dzieci.

Viola i Kamil

Te spotkania małżeńskie to jest dla nas krok do świętości w naszej codzienności.

Homilia z odnowień przyrzeczeń oraz pozostałe konferencje są dostępne http://zatrzymajsiewbiegu.pl/nagrania-z-konferencji-2018/

  •  
  •  
  •