Dzień Skupienia ceremoniarzy posługujących w kościołach katechez

Diecezjalna Diakonia Liturgiczna serdecznie zaprasza na warsztaty dla ceremoniarzy posługujących w kościołach katechez w czasie Światowych Dni Młodzieży!

DzienSkupieniaCpwKk

W kościołach, w których w czasie ŚDM Kraków 2016 będą głoszone katechezy, będzie również sprawowana liturgia. Czasami miejscem tych celebracji będą także stadiony czy sale. Tych miejsc będzie w Krakowie i miejscowościach wokół Krakowa ponad 280. W każdym z nich potrzebna jest posługa ceremoniarzy, którzy będą czuwać – pod kierunkiem duszpasterzy – nad przebiegiem liturgii. Będą to zazwyczaj zgromadzenia z dużą liczbą wiernych, a zatem zadbanie o wszystkie szczegóły celebracji wymaga odpowiedniego przygotowania. Niektóre parafie potrafią to zorganizować same, ale wiele potrzebuje pomocy w tym zakresie. Chodzi także o ujednolicenie sposobu przygotowania miejsca do celebracji, samej celebracji i innych aspektów z tym związanych.

Zapraszamy przedstawicieli ceremoniarzy z polskich diecezji na dzień skupienia poświęcony przygotowaniu tych ważnych wydarzeń, który odbędzie się u oo. Bernardynów w Krakowie, ul. Bernardyńska 2. Rozpocznie się on w piątek, 29 kwietnia, o godz. 18:00, a zakończy w sobotę, 30 kwietnia, po południu. Na popołudniowe spotkanie w sobotę zapraszamy również przedstawicieli tych kościołów, w których będą głoszone katechezy, byśmy mogli skoordynować prace przygotowawcze.

TERMIN I SPOSÓB ZGŁOSZEŃ

Zgłoszenia przyjmowane są w postaci elektronicznej do 27.04.2016 r. Należy podać w nich: imię, nazwisko, adres do korespondencji pocztowej i mailowej, macierzystą parafię i diecezję oraz krótko opisać swoją formację liturgiczną i praktyczne przygotowanie.

Zgłoszenia z diecezji przyjmuje Wojciech Kosmowski – odpowiedzialny Centralnej Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie (cdl@oaza.pl).

Zgłoszenia przedstawicieli kościołów katechez przyjmuje diakonia liturgiczna z Krakowa (michalrozyck@gmail.com).

Przy zgłoszeniu prosimy też o podanie, z których punktów ktoś chce skorzystać (nocleg: 50 zł; śniadanie: 15 zł; obiad: 30 zł; kolacja: 15 zł; przejazd na miejsca celebracji: 10 zł). Istnieje również możliwość rezerwacji noclegu z soboty na niedzielę.

PROGRAM DNIA SKUPIENIA:

Piątek, 30 kwietnia
18:00 – Kolacja
19:00 – Informacja o kościołach katechez
20:30 – Eucharystia

Sobota, 31 kwietnia
7:30 – Eucharystia z Jutrznią
8:30 – Śniadanie
9:15 – Wyjazd na miejsca, gdzie odbędą się centralne spotkania ŚDM (Błonia i Brzegi)
12:00 – Omówienie zgłoszeń i podziału zadań ceremoniarzy
13:00 – Obiad
14:00 – Spotkanie z przedstawicielami kościołów katechez
16:00 – Kawa
16:30 – Nieszpory
17:00 – Spotkanie zespołu koordynującego posługę ceremoniarzy
18:00 – Kolacja

Organizatorzy:
Sekcja liturgiczna Komitetu Światowych Dni Młodzieży
Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Krakowskiej
Centralna Diakonia Liturgiczna Ruchu Światło-Życie

Ks. Stanisław Mieszczak SCJ

Ks. Stanisław Szczepaniec

Wojciech Kosmowski

  •  
  •  
  •