Dzień Wspólnoty październik 2013

W dżdżysty i mglisty poranek 12 października już o godzinie 10 rozpoczęliśmy zawiązanie wspólnoty zapaleniem świecy i pieśnią do Ducha Świętego. Oczywiście dzięki niezwykle utalentowanej wspólnocie młodzieżowej był to śpiew pełen profesjonalizmu i Ducha.

Potem krótka prezentacja wspólnot – młodzieżowa z Jelcza- Laskowic, Oławy, Brzegu i wspólnoty Domowego Kościoła z Jelcza – Laskowic, Oławy, Nowego Otoku wraz z Osiekiem i z Lewina Brzeskiego.

Następny punkt programu to katecheza Ks. Roberta Jasika, który został zaskoczony że to On ją prowadzi. Proboszcz parafii pięknie dokonał syntezy Słowa Bożego, które Pan kierował do nas przez cały tydzień poprzedzający Dzień Wspólnoty.

Podczas Namiotu Spotkania Pan Jezus zapraszał nas do siebie, abyśmy czerpali ze źródła, obiecał że da nam Ducha Świętego na umocnienie.

Na potwierdzenie tych słów na niebie zaczęło pojawiać się słońce.

Po raz pierwszy od trzech lat mogliśmy uczestniczyć w Rejonowym Dniu Wspólnoty jako uczestnicy a nie organizatorzy. Byliśmy pewni że nic nas nie zaskoczy a tu jednak NIESPODZIANKA. Ks. Jacek sprawował Eucharystię w naszej intencji. Serdecznie dziękujemy za ten podarunek księdzu i całej wspólnocie. Kazanie też nieźle poruszało. Uświadamiało nam, że nie możemy pozwolić, aby pracoholizm, zakupy, reklama, telewizja, interenet odciągały nas od rodziny, zabierały czas, który możemy spędzić z dziećmi, współmałżonkiem albo przeznaczyć na modlitwę, spotkanie z Panem.

Ale niespodzianek nie było końca. Spotkania w grupach nie można było przespać21 ale trzeba było twórczo wymyślać scenki, odzwierciedlające żywą wiarę. Kto by pomyślał że w naszej znanej nam wspólnocie jest tyle talentów aktorskich i nie tylko. Była więc scenka sytuacyjna w aptece, były pantomimy i wiersz.

A na koniec tańce i zabawy, szkoda tylko że dzień taki krótki…..

Dziękujemy bardzo serdecznie Roksanie i Andrzejowi oraz młodzieży za trud przygotowań, za aktywną opiekę do dzieci, które przygotowywały różańce z fasolek i makaronu. Dziękujemy za obecność aż czterech księży: Ks. Jacka, ks. Roberta, ks. Sebastiana i ks. Marcina. I dziękujemy wszystkim uczestnikom, że swoją obecnością ubogacili ten wspaniały dzień.

Chwała PanuWiolka i Jacek Hełka

 

Wiara to pragnienieSerca poruszenieŻywa znaczy autentycznaz miłością Boga identycznaWe wspólnocie się ją odkrywaKu Bogu nas porywaPrzekazuj ją w rodzinieA nagroda Cię nie ominieA wszystko po toAby żyć z ochotąAby mieć radość wieczystąCo jest sprawą oczywistą

  •  
  •  
  •