Fish mob

Dnia 25 maja w godz. 14.00-15.00 na wrocławskim Rynku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – pierwszy w historii miasta Fish mob!

Akcja została przygotowana przez diakonię wyzwolenia Ruchu Światło-Życie. Mała, zróżnicowana wiekowo grupa oazowiczów i ich przyjaciół, pod przewodnictwem wodzireja, Andrzeja Kuś, podskakakiwała radośnie w rytm porywającej, lednickiej muzyki, nad którą czuwał niezawodny dźwiękowiec, Grzegorz Lidzbarski. Roztańczona grupa na godzinę rozpędziła deszczowe chmury nad Rynkiem, wciagając do wspólnej zabawy wielu przechodniów. Niektórzy woleli te działania oglądać z pewnej odległości, jednak, tak czy owak, zostały one przyjęte z zainteresowaniem.
Jednym z celów akcji była zachęta do udziału  w zbliżającym się spotkaniu młodzieży w Lednicy. Czy się udało? Pewnie tak, bo w tym roku ludzi było znacznie więcej niż w poprzednim, ale nawet jeśli nie to było przyczyną, to pewne jest jednak, że zdołaliśmy zarazić naszą radością wiele osób, jak i zaświadczyć, że życie z Bogiem wcale nie jest nudne!

Marta Masternak

  •  
  •  
  •