I w życiu i w śmierci należymy do Pana

„Kocham Kościół i jestem gotowy służyć.” Tymi słowami 20 lat temu Ojciec Zdzisław Szymczycha SSCC rozpoczął posługę w Ruchu Światło-Życie, oddając swój urlop na posługę w 15-dniowej Oazie III stopnia w Krakowie organizowanej przez Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce.

Choć nie znał wcześniej formacji Ruchu zdecydował się na wyjazd. Pełen pokoju, zawierzenia i zachwytu nad Założycielem Ruchu Sługą Bożym Ks. Franciszkiem Blachnickim i jego dziełem. Każdego roku podczas wakacji i ferii zimowych wspierał oazy ogólnopolskie w Krościenku i w Krakowie prowadząc 15 dniowe rekolekcje studenckie oraz 5-dniowe rekolekcje dla przedsiębiorców, dla seniorów, o Namiocie Spotkania, o potędze różańca św., a także rekolekcje dla narzeczonych. Uczestniczył także w Oazie Rekolekcyjnej Diakonii i w rekolekcjach dla moderatorów.


Od 2016 roku wraz z diakonią z Archidiecezji Wrocławskiej prowadził w Klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy rekolekcje dla seniorów, które zapoczątkowaliśmy w Krościenku, a także rekolekcje o różańcu św. Był także moderatorem rejonu Domowego Kościoła w Diecezji Świdnickiej.

Tydzień temu, w szpitalu modliliśmy się razem. Choć był bardzo słaby zawierzał Panu Bogu przez Niepokalaną wszystkich, których spotkał na swojej drodze, którym posługiwał w różnych wspólnotach. Spoglądając na obraz Chrystusa Sługi powiedział: „Jeśli Pan Bóg chce mnie zabrać jestem gotowy, jeśli pozwoli żyć, to będę jeszcze służyć Kościołowi ile się da”.

„ I w życiu i w śmierci należymy do Pana”. Ojcze Zdzisławie, dziękuję za 20 lat wspólnego uczenia się miłowania Kościoła w posłudze i za to, że skierowałeś nasze serca i oczy ku Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi, że uczyłeś żyć oddaniem.

Grażyna Miąsik

 

Ojciec Zdzisław miał 58 lat. Od trzech tygodni przebywał w szpitalu w Oławie zmagając się z chorobą nowotworową.
Dziś przed południem  Pan odwołał go z tego świata.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę, 26.09. 2020 r., w Starym Wielisławiu. O godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, po której ciało o . Zdzisława zostanie złożone w grobie na miejscowym cmentarzu zakonnym.

Dziękujemy  wszystkim za modlitwę za o Zdzisława w czasie choroby.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie….

 

Postać o. Zdzisława przybliża świdnicki dodatek do Gościa Niedzielnego.

  •  
  •  
  •