Jesienne Dni Skupienia w Ligocie Polskiej – Pan Bóg działa!

W dniach 10-13 listopada 2016 r. w Ligocie Polskiej odbyły się Jesienne Dni Skupienia oparte na programie Oazy Ewangelizacyjnej. Rekolekcje te zostały zorganizowane z myślą o gimnazjalistach (szczególnie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania) przez ks. Marcina Stanię i ks. Tomasza Głodowicza oraz diakonię ze wspólnoty oazowej w Jelczu-Laskowicach i na Muchoborze Małym we Wrocławiu.

Był to piękny czas działania Pana Boga. Poniżej dwa świadectwa z rekolekcji:

Te rekolekcje były dla mnie czymś ważnym, nie dlatego, że nie muszę pisać testu przed bierzmowaniem, tylko dlatego, że mogłem poznać Boga. Teraz jest bliżej mnie, bardziej Mu ufam, a na modlitwie koncentruję się na spotkaniu z Nim zamiast odmawiać jedynie nauczone formuły. Na początku myślałem, że będziemy się tylko modlić i nic więcej, ale okazało się, że był to świetny czas, aby poznać zarówno ludzi, jak i Pana Boga. Było to dla mnie wyjątkowe przeżycie i mam nadzieję, że nigdy nie zapomnę o tym, co się wydarzyło.

Łukasz

 

Miałem radość posługiwać na Jesiennych Dni Skupienia jako animator. Jak to niestety mam w zwyczaju, na początku podszedłem do tych rekolekcji dość sceptycznie. Czterdziestka uczestników w wieku „okołogimnazjalnym” bardzo przywiązanych do swoich smartfonów. Nieokiełznany wulkan energii, który jako animatorzy mieliśmy w jakiś sposób poskromić. Zróżnicowany stosunek uczestników do wiary i Kościoła.  To wszystko w moim ludzkim rozumieniu zapowiadało cztery niełatwe dni.

Kolejny raz jednak Pan Bóg okazał się większy, niż wszystkie moje obawy. Przez te kilka dni udało nam się stworzyć piękną wspólnotę, której doświadczenie zostanie we mnie na długo. Udało mi się wraz z uczestnikami przeżywać treści rekolekcji i poszczególne punkty kulminacyjne jak Celebracja Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Dawno nie doświadczyłem na rekolekcjach takiej radości, przez co posługa zdawała mi się wyjątkowo lekką. Jestem przekonany, że to wszystko, co się wydarzyło, to owoce Ducha Świętego i ufam, że Pan da nam wszystkim wytrwałość w podjętych decyzjach i dalszy rozwój wiary.

Ponadto, bardzo dotknęły mnie spostrzeżenia naszych księży moderatorów, którzy w czasie rekolekcji odkrywali, jak bardzo ich posługa jest potrzebna młodzieży i mocno przeżywali to doświadczenie. Podobnie dla animatora – to niezwykle piękne widzieć, jak ludzie przyjmują Chrystusa do swojego życia i towarzyszyć im w tym, wiedząc jednocześnie, że jest się narzędziem w rękach Pana. „Narzędziem”, które samo z siebie nic nie może uczynić, a na dodatek lęka się, że droga wiary może okazać się dla kogoś nieatrakcyjna i nieporywająca. Jak dobrze jest oddać się w swej słabości Panu i dać Mu się prowadzić – wówczas działanie Boga zdumiewa!

Darek

Poniżej zaś garść zdjęć z Jesiennych Dni Skupienia.

Autorkami fotografii są Aleksandra Gajek i Monika Orlańska.

  •  
  •  
  •