Jeszcze jeden bal

Dnia 9 listopada 2013 r. w Auli PWT we Wrocławiu odbył się III Niepodległościowy Bal Bezalkoholowy. Organizatorami balu byli II Krąg Domowego Kościoła rejonu Maciejówka i Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie.

Nasz bal organizowany z okazji Święta Niepodległości stał się już coroczną tradycją nawiązującą do przedwojennych imprez towarzyskich, organizowanych z okazji ważnych świąt narodowych. Ze względu na swoją liczebność i charakter jaki mu przyświeca – promowanie idei trzeźwości, patriotyzmu i dobrej zabawy jest jednym z największych tego typu na Dolnym Śląsku.

W tym roku bawiło się ok. 180 osób w strojach wieczorowych i ludowych. Tradycyjnie, po odśpiewaniu hymnu narodowego, rozpoczęliśmy polonezem. A ten z roku na rok jest piękniejszy, tańczony dostojnie i z lekkością. Później walc i tańce przede wszystkim przy polskiej muzyce. Ten niesamowity klimat udziela się i nam prowadzącym ten bal– wszyscy uśmiechnięci, życzliwi, radośni.

To jest coś niesamowitego – bez alkoholu i tak rodzinnie – mówi pani od cateringu. I rzeczywiście tak jest, bo prócz dorosłych bawią się młodzież i dzieci, a tych na tegorocznym balu było ok. 80 osób.

W tym roku gościliśmy Dolnośląski Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Wrocław, który zatańczył w trzech odsłonach wiązankę tańców rzeszowskich, krakowiaka oraz oberka i kujawiaka, a wszystko w pięknych strojach ludowych.

Po pierwszej części tanecznej śpiewaliśmy pieśni patriotyczne razem z młodzieżą z Diecezjalnej Diakonii Muzycznej. I to też jest stały punkt tego wieczoru. Kilka utworów chopinowskich zagrało rodzeństwo Helena i Zygmunt Stoczewscy, a następnie wszyscy mogli się poczęstować ciepłym posiłkiem.

Taką zabawę chce się prowadzić. Dla takich chwil można dać bardzo dużo. To dla nas ogromna radość i satysfakcja jednocześnie i choć wiele wysiłku było przy przygotowaniach – to naprawdę warto było.

Tańcem podpalamy Wrocław!

Do zobaczenia za rok!

Pozdrawiamy z radością w Panu!

Renata i Andrzej Kusiowie

Relacja filmowa

Galeria zdjęć

  •  
  •  
  •