Katechumenat rodzinny – charyzmat i droga Domowego Kościoła

Katechumenat rodzinny jest jednym z nieodkrytych skarbów, które jako Ruch mamy do zaoferowania  wszystkim katolickim rodzinom i małżeństwom.

Okres pandemii, który teraz przeżywamy, spowodował wiele zmian w naszych codziennych relacjach, zachowaniach. Dotknął nas samych, ale i nasze wspólnoty, rodziny. Ograniczone możliwości bezpośrednich spotkań, wiele naszych aktywności przeniosło się w strefę wirtualną – online. Postawiło to przed nami nowe wyzwania, dotyczące również naszej formacji. Docierają do nas pytania, jak ją prowadzić, co z naszym duchowym rozwojem w czasie, gdy nie ma normalnych spotkań kręgów i nie będzie rekolekcji.

W czasie ostatniego kręgu diecezjalnego podjęliśmy temat katechumenatu rodzinnego jako kluczowego elementu naszej formacji, który jest jedną z odpowiedzi na te pytania – zarówno na czas pandemii, jak i normalnego, codziennego życia. Temat ten podejmowany jest zarówno na Oazach Rodzin I i II stopnia, jak i przewija się podczas ORAR-ów. Jednocześnie wydaje nam się, że jest jednym z nieodkrytych skarbów, które jako Ruch mamy do zaoferowania rodzinom, nie tylko formującym się w Domowym Kościele, ale wszystkim katolickim rodzinom i małżeństwom.

Zmobilizowani i zachęceni przez pary rejonowe nagraliśmy konferencję poświęconą katechumenatowi rodzinnemu, którą chcielibyśmy się z Wami podzielić. Ufamy, że te nasze refleksje przyczynią się do odkrycia jednego z filarów naszej formacji – zarówno osobistej, jak i małżeńskiej oraz rodzinnej. Są to zaledwie nieliczne propozycje, ale mamy nadzieję, że każda z rodzin znajdzie natchnienie do poszukiwania swoich dróg rozwoju.

Ala i Piotr Kuropkowie

  •  
  •  
  •