KOMUNIKAT MODERATORA DIECEZJALNEGO (1/2018)

Drodzy Oazowicze, chciałbym Was wszystkich bardzo serdecznie zaprosić do wspólnej modlitwy o Dar Ducha Świętego dla całego Ruchu Światło-Życie naszej Archidiecezji: dla naszego Księdza Arcybiskupa, dla nas, dla naszych rodzin, dla księży posługujących we wspólnotach. Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest jakoś szczególnie zakorzeniona w tradycji naszego Ruchu.

Wypełnijmy polecenie Pana Jezusa!

„A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca: «Słyszeliście o niej ode Mnie – [mówił] – Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym…, gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi».”

Niech Duch Święty przemienia nasze serca, aby zawsze promieniowały Bożym życiem i niech uzdalnia nas do świadczenia z mocą o Jezusie – naszym Panu.

Wniebowstąpienie wprawdzie będziemy obchodzić w niedzielę, jednak nowennę rozpocznijmy już w najbliższy piątek, czyli 9 dni przed Pięćdziesiątnicą Paschalną. Zbierajmy się, w miarę możliwości, na modlitwie w większą ilość osób. Już teraz dziękuję Wam wszystkim za wspólną modlitwę.

Wasz ksiądz Radek

  •  
  •  
  •