Krucjata Wyzwolenia Człowieka – Dojrzałość w Chrystusie

Zapraszamy na cztery spotkania formacyjne „Dojrzałość w Chrystusie”, na podstawie podręcznika Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Wyzwolenia (ORDW).

  1. 2021-02-09 – Krucjata Wyzwolenia Człowieka (KWC) jako skuteczna droga do ratowania zagrożonej godności ludzkości,
  2. 2021-03-09 – KWC a program odnowy Kościoła na trzecie tysiąclecie,
  3. 2021-04-13 – Strategia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka,
  4. 2021-05-11 – Taktyka KWC – poszczególne metody i środki działania.

Bardzo nam leży na sercu, aby wszystkie te osoby, które wielkodusznie podpisały deklarację przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka mogły również dowiedzieć się nieco więcej na temat celu i znaczenia podjętego trudu na rzecz odnowy naszego Narodu. Okazją do poszerzenia wiedzy mogą być cztery tegoroczne spotkania formacyjne Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie. Tym razem propozycja jest opracowana na podstawie podręcznika Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Wyzwolenia (ORDW). Hasło roku pracy: „Dojrzałość w Chrystusie” odpowiednio nadaje charakteru tym spotkaniom.

Treści tych spotkań, dla wielu mogą stanowić przypomnienie lub też poznanie podstawowych zasad i celu funkcjonowania Diakonii Wyzwolenia. Osobom widzących potrzebę wsparcia osób uzależnionych, mogą pokazać gdzie leży problem i uwrażliwić na zagrożenia związane z uzależnieniami. Tak jak to ksiądz Franciszek Blachnicki wciąż przypominał, ważne jest konkretne działanie wynikające z modlitwy i formacji. W związku z tym, podczas spotkań ukazane zostaną strategia, metody i środki w walce o Nowego Człowieka, Wspólnotę i Kulturę. Nie trzeba daleko rozglądać się aby zobaczyć w jakich obszarach można podjąć działanie. Biedę osób, które nie mogą żyć w pełni i radośnie ze względu na uzależnienia jest widoczna wokół nas. Konkretne działania można podejmować wśród najbliższych, w parafiach, rejonach a i na poziomie diecezji.

Zachęcamy do włączenia się w comiesięczne spotkania online, które rozpoczną się 9 lutego 2021 a zakończą 11 maja 2021. Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zarówno do Małżeństw Domowego Kościoła, jak i uczestników Wspólnot Młodzieżowych i Dorosłych Ruchu Światło-Życie oraz do Animatorów Oaz, którzy planują prezentowanie tematyki Krucjaty podczas rekolekcji. Wszystkie osoby z innych wspólnot, którym leży na sercu los najbliższych, borykających się z uzależnieniami są mile widziane.

Spotkania będą prowadzone przez Diecezjalną Diakonię Wyzwolenia. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wysłuchać również słowa wstępnego skierowanego do uczestników przez zaproszonych gości specjalnych.

Jeżeli ktoś chciałby skorzystać i dołączyć do spotkań prosimy o zapisanie się poprzez formularz.

Pozdrawiamy serdecznie,
z Panem Bogiem
Marta i Krzysztof Lipkowie
Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia

  •  
  •  
  •