Oaza III st. w Rzymie doświadczeniem bogactwa Kościoła

Rekolekcje te były dla nas wspaniałą okazją do dotknięcia tajemnicy Kościoła – zbudowanego na fundamencie Apostołów i krwi męczenników

Świadectwo z ONŻ III st. w Rzymie

W dniach od 1 do 16 lipca uczestniczyłam wraz z mężem Mirkiem w rekolekcjach III stopnia w Rzymie. Te wspaniałe rekolekcje zorganizowane były przez archidiecezję wrocławską. Posługę moderatorską pełnił ksiądz Krzysztof Wiśniewski, który jest ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy. Uczestnikami kręgu Domowego Kościoła było pięć małżeństw z Wrocławia. Naszymi animatorami byli Madzia i Przemek Skibińscy. Drugą grupę, którą tworzyła młodzież, ksiądz Darek oraz diakon Jakub, animowała przedstawicielka oazy dorosłych – Marta z Poznania. Już sama struktura uczestników tych rekolekcji pokazywała nam powszechność Kościoła, co wyraża się w naszym Ruchu przez fakt, iż gromadzi on osoby w każdym wieku i wszystkich stanów.

Rekolekcje te były dla nas wspaniałą okazją do dotknięcia tajemnicy Kościoła – zbudowanego na fundamencie Apostołów i krwi męczenników. Mieliśmy możliwość odwiedzenia miejsc rzadko dostępnych, co jest dla mnie osobiście wielką łaską. Mogliśmy chodzić tymi drogami, którymi chodzili nasi wielcy święci i błogosławieni. Poznaliśmy różnorodność wspólnot Kościoła i doświadczyliśmy, że Pan Bóg powołuje wybranych ludzi do tworzenia nowych wspólnot, które potrzebne są ludziom zagubionym w tym świecie oraz tym, którzy pragną wzrastać, formować się i rozwijać swoją wiarę. W ten sposób każdy może znaleźć swoje miejsce w Kościele, we właściwej wspólnocie, jeśli tylko tego pragnie.

Dla mnie osobiście te rekolekcje były również wspaniałą okazją, aby się wyciszyć, zatrzymać, dały mi nowe światło i świeże spojrzenie na wiele różnych spraw, czego owocem są przemyślenia i postanowienia na następny rok pracy, tym bardziej, iż od września będziemy pełnić posługę animatorską w naszym kręgu oraz chcemy się włączyć w posługę w Diecezjalnej Diakonii Modlitwy. Jestem wdzięczna Panu Bogu za czas rekolekcji, za poznanych wspaniałych ludzi, za ciepłego, otwartego, wyrozumiałego i kochanego księdza Krzysztofa. Chwała Panu!

Magdalena  Dutkowiak

  •  
  •  
  •