Oaza Jedności Diakonii Misyjnej: Czas na misyjną eksplozję

W dniach 12-14 października 2018r. w Łagowie odbyła się Oaza Jedności Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie. Z diecezji wrocławskiej uczestniczyło w niej siedem osób.

Był to czas budowania wspólnoty, jednoczenia się przy stole eucharystycznym. Dzieliliśmy się swoją radością, zapałem misyjnym. Oczywiście nie zabrakło wielu świadectw z tegorocznych doświadczeń misyjnych. Wspólnie uczyliśmy się, jak w profesjonalny i skuteczny sposób ewangelizować poprzez media społecznościowe.

fot. Iza Marczak

Przygotowywaliśmy się także wspólnie do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ogłoszonego przez papieża Franciszka na październik 2019 roku. Dla nas samych będzie to Misyjną Eksplozją w Ruchu Światło-Życie.

fot. Iza Marczak

Ważnym wydarzeniem była obecność Joli Kazak, wieloletniej misjonarki w Tanzanii, oraz jej świadectwo z misji. Na oazę jedności przybyła także z zielonej Irlandii Kasia Herman, która dzieliła się swoimi trudnościami, a także radościami z rozpoczętej misji. Nie zabrakło także poruszających świadectw z Rwandy, Kenii, Tanzanii i Ukrainy oraz świadectwa z obecności Filipińczyków w Polsce.

Kluczowe były słowa obecnego na OJDMis ks. Daniela Trojnara, który podkreślał istotę rozeznawania wyjazdów misyjnych, bo być może Jezus chce od nas „nieużyteczności”.

Może i tak się zdarzyć – jak powiedział odpowiedzialny za Centralną Diakonię Misyjną Przemek Wieczorek – że mówimy czasem Bogu: „nie, nie teraz”. Powinniśmy również stale pytać, na ile jest to Boże wezwanie. Pewne jest, że Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych! O tym stale przekonują się członkowie Diakonii Misyjnej, czego dowodem były wszystkie świadectwa z misji podczas tego weekendu.

Izabela Ostrowska, DDMis

zdjęcia: Marta Graczyk

  •  
  •  
  •