Odnajdywanie własnej tożsamości

Jako dorośli ludzie bardzo często nie jesteśmy zadowoleni z naszego życia. Żyjemy w smutku, ogarnięci wieloma lękami, nie mogąc odnaleźć w sobie poczucia szczęścia i radości z życia. Żyjemy nie tak, jak naprawdę chcielibyśmy żyć, ale jednocześnie boimy się coś w naszym życiu zmienić. A przecież Bóg chce, abyśmy byli szczęśliwi. Czy da się coś z tym zrobić? Zdecydowanie tak!

To poczucie braku szczęścia, braku radości z życia, lęków, które nas ogarniają najczęściej wynika z tego, że nie otrzymaliśmy takiej dawki Miłości, jaką chciał nam przekazać Bóg. Do dawania tej Miłości w imieniu Boga jako pierwsi powołani są nasi rodzice. Jednak z różnych przyczyn, nie zawsze są oni w stanie dać nam tyle miłości, ile potrzebujemy, aby z dziecka przekształcić się w pełni zintegrowaną osobę. Często więc, nawet jako teoretycznie dorośli ludzie, zachowujemy się na wzór dzieci, w których to emocje i egoizm rządzą naszymi działaniami, a nie rozumowe pragnienie dobra dla drugiego człowieka.

Nie mając w sobie wystarczającej dawki Bożej Miłości, nie możemy Jej przekazywać dalej. Czujemy się więc nieszczęśliwi, smutni, zagubieni, czujemy, że nie jesteśmy sobą i że nie wiemy dokąd iść. To wszystko oznacza, że tak naprawdę nie znamy swojej prawdziwej tożsamości.

Wspólnota Ruchu Światło-Życie Engaddi chciałaby odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, które obserwujemy w nas samych, w ludziach, którzy są naszymi przyjaciółmi i w ludziach, z którymi stykamy się na co dzień. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować cykl konferencji, któremu nadaliśmy tytuł „Odnajdywanie własnej tożsamości”. W trakcie tych konferencji chcemy wskazać konkretną drogę do odkrycia własnej tożsamości i do osiągnięcia szczęścia, którego chce dla nas Bóg.

Do poprowadzenia konferencji zdecydowaliśmy się zaprosić specjalistów, którzy swoją pracę terapeutyczną ściśle wiążą z drogą chrześcijańskiej wiary. Większość konferencji w ramach cyklu poprowadzi Elżbieta Łozińska, doradca pedagogiczno-psychologiczny, terapeuta NEST, prowadząca w internecie swoją autorską stronę www.filaryzycia.pl.

  •  
  •  
  •