Pielgrzymka Ruchu do Krościenka – informacje

1/ Wyjazd w dniu 23 września 2017 r. jest pielgrzymką do grobu naszego Założyciela – Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz do Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku. Jak każda pielgrzymka, będzie ona niosła ze sobą dużo radości, ale i trudu. Ewentualne niewygody czy zmęczenie można będzie ofiarować Bogu w intencji beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego, całego Ruchu – zwłaszcza w naszej archidiecezji – i w innych, prywatnych intencjach.

2/ Ten wyjazd jest zarazem odpowiedzią naszej wspólnoty na zaproszenie Moderatora Generalnego Ruchu – ks. Marka Sędka – do pielgrzymowania w 2017 r. do Krościenka w związku z m.in. 30-tą rocznicą śmierci ks. Franciszka (27.02.2017 r.).

3/ Plan :

a/ WYJAZD

Godziny i miejsca wyjazdu będą podane w tygodniu wyjazdu (tj. od 18 do 20 września). Postaramy się, aby autobusy przyjechały możliwie blisko osób zgłaszających się – niemniej na pewno niektórzy będą musieli dojść lub dojechać do nich. Wstępnie planowane są:

– Oława/Strzelin – już zgłosiło się tam ponad 60 osób – wyjazd (miejsce i godzinę) ustalą miejscowi organizatorzy;

– Wołów, Brzeg Dolny, Oborniki Śl., Wińsko – wyjazd ok. 400 z Brzegu Dolnego, autobus zabierze pielgrzymów z Trzebnicy (ok. 430) i – w zależności od ilości wolnych miejsc – z Oleśnicy;

– Oleśnica – wyjazd ok. 500;

– Wrocław – wyjazd ok. 500 z kilku miejsc (w zależności od ilości i miejsca zamieszkania osób zgłaszających się).

 

b/ JAZDA AUTOBUSEM

Zarówno w drodze do Krościenka, jak i w drodze powrotnej, w autobusach pomodlimy się wspólnie, pośpiewamy, posłuchamy konferencji. Będzie możliwość wypowiedzenia świadectwa dot. letnich rekolekcji czy spotkania z O. Blachnickim. Ale będzie też czas na rozmowy z innymi osobami, na wypoczynek wreszcie.

 

c/ PLAN W KROŚCIENKU

– ok. 1100 – przyjazd na parking obok kościoła p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza. W dolnym kościele znajduje się grób O. Blachnickiego. Tam odbędą się:

– 1130 – zawiązanie wspólnoty, następnie przygotowanie do Mszy św.;

– 1200 – Eucharystia, po niej przejdziemy do Wieczernika – ok. 400 m lub remizy strażackiej (200 m);

– ok. 1330 – czas na posiłek (zamówimy żurek i bigos, herbatę w firmie cateringowej). Cena – 5 zł za porcję. Zamówimy po jednej porcji na osobę, zatem wybieramy żurek lub bigos. Zapłatę uiszczamy poprzez kolektę na Mszy św. Z pieniędzy zebranych w trakcie kolekty pokryjemy koszty posiłku, wynajęcia remizy. Resztę przeznaczymy na Centrum Ruchu – prosimy byście mieli to na uwadze i przygotowali odpowiednią kwotę.

– po posiłku czas wolny – na zwiedzanie Centrum (utworzymy kilka grup dla tych, którzy tam jeszcze nie byli i oprowadzimy po Kopiej Górce). Będzie to też czas na lody, można będzie podejść do Centralnego Domu Rekolekcyjnego Domowego Kościoła (ul. Jagiellońska 100) itd.

– 1600 – godzina odpowiedzialności (połączona ze świadectwami z letnich rekolekcji). Prosimy o dwie, maksymalnie 3 osoby/małżeństwa, które krótko-radośnie-z odniesieniem do Chrystusa i tego, co uczynił w ich życiu podczas rekolekcji, podzielą się z innymi swoim świadectwem.

– ok. 1700 – wyjazd powrotny,

– ok. 2300 – przyjazd do Wrocławia.

 

4/ Koszty podróży – 60 zł od osoby dorosłej na konto:

Dariusz Stępień
nr konta: 44 1160 2202 0000 0001 8108 3977 z dopiskami: od kogo oraz: Pielgrzymka do Krościenka.
Młodzież z Ruchu Światło-Życie płaci 20 zł (resztę pokrywa Ruch).

5/ Teraz naprawdę ważna sprawa – prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymki. Ufamy w moc modlitwy wielu osób w jednej sprawie. Wierny jest Pan swoim słowom, a to On powiedział: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie (Mt18,19).

6/ Zgłoszenia – mailowe (prosimy o podanie w mailu nr telefonicznego oraz informacji dot. miejsca zamieszkania – parafia z Wrocławia lub miejscowość spoza Wrocławia) na adres: darekdana@poczta.onet.pl lub darek.1.stepien@gmail.com , tel. 660 664 693). Nadal są miejsca wolne, prosimy o sprawne zgłaszanie się.

 

Pozdrawiamy

Dana i Darek Stępniowie

 

Dokumenty do pobrania:
Pielgrzymka – informacje (pdf)

  •  
  •  
  •