Pielgrzymka Ruchu do Oleśnicy 8.09.2012

Minęło kilka dni, a radość sobotniego spotkania trwa nadal. Piszemy więc kilka zdań, by podzielić się z Wami doświadczeniem tej radości.

Dana i Darek Stępniowie

            Pierwsza  kwestia – duża ilość osób, które przyszły czy też przyjechały na spotkanie, na Mszę św. w kościele św. Jana. Łącznie było nas tam ponad 600, może nawet 700 osób. Jedna z pań, mieszkanek naszego miasta, uczestnicząca przed laty w Oazie, podsumowała to mniej więcej takimi słowami: „Ojej, to w Oazie jest aż tyle osób? Wydawało mi się, że to niewielka grupa”.  Wielkie wrażenie zrobiła na niej – myślimy, że również na innych uczestnikach Mszy św. – schola. Wszystkie śpiewy były piękne, a zwłaszcza Bogarodzica śpiewana z podkładem muzyki organowej. Wielkie dzięki dla wszystkich z diakonii muzycznej i Grześka, który zadbał o sprawy nagłośnienia w trakcie całej Pielgrzymki. Piątka  z plusem!

            Moment przekazania posługi przypomniał nam, ze jesteśmy dłużnikami obdarowanymi przez różne osoby i pary posługujące w naszym Ruchu na przestrzeni ostatnich lat.  Obdarowali nas swoim czasem, pracą, modlitwą, zatroskaniem o nasze dobro.  Mieliśmy tę świadomość cały czas, ale w sobotę uzmysłowiliśmy to sobie ponownie, bardzo mocno.

            Spotkanie w szkole – czas świadectw, spotkań i rozmów z wieloma osobami, czas wspólnej zabawy. Świadectwa odcisnęły się nam w pamięci, zwłaszcza to z III stopnia z Rzymu. Ale największe wrażenie zrobiła na nas posługa naszych przyjaciół z wspólnoty oleśnickiej. Było nas tam ok. 30 pełnych małżeństw i kilku pojedynczych małżonków. Spośród małżonków praktycznie każdy zaangażował się w jakiś sposób – poprzez udział w świadectwach, przygotowanie ciast, wydawanie posiłków, kawy i herbaty,  grillowanie, sprzątanie itd. Mieliśmy te ż wsparcie młodzieży oazowej. Cieszyliśmy się wreszcie pięknem ich zabaw, tańców.

            Gdy rozpoczęły się tańce, każdy kto spojrzał na zabawę w stronę głównego budynku szkolnego, widział przyklejone do okien twarze uczniów szkół zaocznych. Wspólne tańce były nie tylko obserwowane, ale i nagrywane na komórki prze kilka osób ze szkoły. Zabawa była przedmiotem zaskoczenia, ale i podziwu – jak się dziś dowiedzieliśmy – nauczycieli, pracowników i uczniów zespołu szkół. W tym czasie w szkole był szereg nauczycieli oraz dyrektor. Ten ostatni w dzisiejszej rozmowie wyraził się następująco: Nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem, patrzyli wręcz  z zazdrością na to, że umiecie się tak dobrze zintegrować mimo tego, iż przyjechaliście z różnych stron województwa. I jak dobrze, że nie padało. Zabawa, dzięki zaangażowaniu wielu osób i świetnej pracy kierującego tańcami Andrzeja –okazała się wielkim świadectwem Nowej Kultury dla tylu osób ze szkoły.  

            Z perspektywy tych kilku dni widzimy, że dobrze odczytaliśmy w naszej diecezji natchnienie Ducha Świętego, by zorganizować Pielgrzymkę Ruchu w naszej miejscowości. Ubogaciło to wspaniale przeżywane rocznice 35-o lecia powstania Oazy i 30-o lecia Domowego Kościoła w Oleśnicy. Myślimy, że warto to powtórzyć w kolejnym roku. Tym razem w innej parafii, tak by i tam dać świadectwo o Ruchu Światło-Życie, by poznać kolejny kościół, kolejną miejscowość, uaktywnić następną wspólnotę.

            Bogu niech będą dzięki za dar sobotniego spotkania. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom i posługującym w Pielgrzymce. Bóg zapłać!

 

Dana i Darek Stępniowie

  •  
  •  
  •