Po feriach, czyli o wiosennych wyzwaniach DDL

W miniony poniedziałek, 11 lutego br., odbyło się spotkanie Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej. Prócz opowieści o ORDL, rozmawiano o najbliższych wydarzeniach i posługach, które podejmiemy.

Styczeń to ciężki czas, nie tylko dla księży, którzy odbywają wizytę kolędową w swoich parafiach. To także koniec semestru w szkołach, dla studentów to nauka do egzaminów, a także wyczekane ferie. Po tych wszystkich próbach, zadaniach i wydarzeniach następuje powrót do rzeczywistości i kolejnych wyzwań. Dało się to odczuć podczas spotkania Diakonii Liturgicznej, która w niezwykle licznym składzie osobowym (19 uczestników) spotkała się w parafii św. Bonifacego we Wrocławiu.

Podstawą zawsze jest modlitwa, i to ta liturgiczna. Dlatego też rozpoczęliśmy nasze spotkanie nieszporami, by tuż po nich podzielić się Słowem Bożym. W części formacyjnej rozmawialiśmy na temat Instrukcji o muzyce kościelnej przygotowanej przez KEP. Tym razem skupiliśmy się na punktach 30-32, dotyczących muzyki podczas sprawowania sakramentów i sakramentaliów. Tuż po studium dokumentu, nastąpiła chwila świadectwa. W tym duchu wypowiedzieli się uczestnicy Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Liturgicznej 2019, a było ich aż dziewięciu.

Na koniec sporo czasu poświeciliśmy najbliższym miesiącom. Wśród nadchodzących wydarzeń jest miedzy innymi Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu w Częstochowie, gdzie DDL zostało zaproszone do podjęcia posługi podczas jednej z Mszy. Niedługo później, bo w marcu, spotkamy się przy ołtarzu we Wrocławiu podczas Diecezjalnej Kongregacji Stowarzyszenia „Diakonia”. W planach jest również organizacja warsztatów poświęconych Triduum Paschalnemu, które prawdopodobnie odbędą się już w kwietniu. Z pewnością więcej informacji o tych wydarzeniach pojawi się w kolejnych relacjach.

 

Marek Szajda

  •  
  •  
  •