Pomoc dla wrocławskich animatorów misyjnych w Afryce

Drodzy przyjaciele dzieł misyjnych,

Dwóch animatorów wspólnoty Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej – Izabela Ostrowska i Stanisław Dziurdź – wyjeżdża w tym roku w okresie wakacyjnym z posługą ewangelizacyjną do Afryki. Iza będzie posługiwać przy: organizacji rekolekcji na miejscu (załatwianiu formalności z lokalnymi księżmi oraz uczestnikami wraz z przygotowaniem miejsc na rekolekcje), współprowadzeniu trzech turnusów rekolekcji ewangelizacyjnych w Kenii (lipiec, sierpień) oraz 3 stopnia ONŻ w Tanzanii (wrzesień). Staszek natomiast będzie współprowadził z innymi animatorami 2 stopień ONŻ w Kenii (sierpień). Obydwoje są członkami Diecezjalnej Diakonii Misyjnej, mocno zaangażowani w posługę, mają już za sobą doświadczenia misyjne (Iza była w sumie 10 miesięcy w Kenii, Staszek miesiąc na Ukrainie ze studentami afrykańskimi).

Każdy z animatorów potrzebuje zebrać około 5 tysięcy złotych na: bilety lotnicze, wyżywienie, transport. Do tego dochodzą koszty organizacji rekolekcji (w tym opłacenie Afrykańczykom w całości rekolekcji – tylko niewielka ich liczba jest w stanie mieć jakikolwiek wkład materialny). Jeśli z Bożą pomocą uda nam się zebrać większą sumę pieniędzy, kwota ta zostanie przekazana na organizację rekolekcji oraz cele charytatywne w Kenii i Tanzanii (głównie pomoc materialną naszym kenijskim i tanzańskim oazowiczom, np. Salome, która choruje na raka i wydała już ostatnie pieniądze na swoje leczenie).

Zwracamy się zatem z gorącą prośbą o wsparcie finansowe tego dzieła.

Wpłaty można dokonywać na konto bankowe (bardzo ważny jest tytuł przelewu):

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu

ul. Katedralna 450-328 Wrocław

ING 25 1050 1575 1000 0090 3040 9750

tytułem: na cele misyjne – Oaza w Afryce

Prosimy także o pomoc w dotarciu z tą wiadomością do jak największej liczby osób dobrej woli, które modlitwą i ofiarą mogą wesprzeć to dzieło. Ufamy, że działając wspólnie, będziemy w stanie krzewić wiarę aż po krańce tej ziemi!

„Nie potrafisz zrobić tego co ja. A ja nie potrafię zrobić tego co ty. Ale razem możemy zrobić coś pięknego dla Boga.” (św. Matka Teresa z Kalkuty)

Bóg zapłać!

Magda i Przemek Skibińscy

Diakonia Misyjna Archidiecezji Wrocławskiej

  •  
  •  
  •