Potrzeba naszej pomocy

Kochani członkowie Ruchu Światło-Życie,

W związku z pandemią, która dotknęła również naszą Ojczyznę, wszyscy przeżywamy teraz czas próby. Nie jest lekko, a trudności prawdopodobnie jeszcze się nasilą. Poza ściśle zdrowotnymi sprawami wiele rodzin może zacząć odczuwać również problemy finansowe. Musimy mieć świadomość, że nasze parafie także znajdują się teraz w bardzo trudnym położeniu, a szczególnie te z nich, w których i tak nigdy się nie przelewało.

Księża mają wiele stałych zobowiązań finansowych w związku z utrzymaniem parafii, a przecież praktycznie zupełnie zanikły dochody z niedzielnej tacy. Wielu duchownych, zdając sobie sprawę z tego, że ich parafianom również nie jest lekko, może po prostu nam nie powiedzieć o swoich kłopotach finansowych.

Zwracamy się więc z apelem my, świeccy,  aby w tym czasie próby dla nas wszystkich, nie zapomnieć o naszych duszpasterzach.

Praktycznie chyba każda parafia ma swoje konto bankowe (czasem jest ono dostępne na stronie internetowej parafii, a czasem będziemy musieli zapytać o nie naszego proboszcza), na które możemy np. co tydzień przelać chociażby tę sumę, którą złożylibyśmy normalnie na tacę (gdy napiszemy w tytule przelewu „darowizna na cele kultu religijnego”, to nawet istnieje możliwość odliczenia tego od podatku). Być może kogoś nawet stać na większą hojność, bo na pewno będą też rodziny, które nie będą w stanie złożyć nawet niewielkiej ofiary.

Warto również pomyśleć i zorientować się, czy w naszych kręgach, małych grupach albo rejonach Ruchu, nie ma osób, które potrzebowałyby pomocy materialnej albo innej.

Ta cała sytuacja wszystkich nas trochę zaskoczyła i każdy musi sobie na nowo poukładać wiele rzeczy. Wydaje się, że jest to jednak również czas, w którym musimy się sprawdzić, na ile rzeczywiście jesteśmy wspólnotą i to wspólnotą ludzi wierzących.

Diakonia Komunikowania Społecznego

  •  
  •  
  •