Program słowno-muzyczny „Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki”

W dniu 13 czerwca odbyła się ważna uroczystość upamiętniająca setną rocznicę urodzin czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. W parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia we Wrocławiu przez cały dzień, na każdej Mszy Świętej, można było usłyszeć świadectwa tych, dla których czcigodny sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki stał się ważną osobą. To właśnie podczas głoszenia świadectw można było się przekonać jak skuteczna jest modlitwa za wstawiennictwem ks. Franciszka. A także jak dzieło, które stworzył, wpłynęło na ludzi, ich wiarę w Boga i postrzeganie Świata oraz otoczenia w którym się poruszają i żyją.

Kulminacyjnym punktem obchodów setnej rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego było przedstawienie słowno-muzyczne. Odbyło się ono po Mszy Świętej na 1230. Przygotowane zostało przez członków Ruchu Światło-Życie. Podczas tego specjalnego wydarzenia można było usłyszeć o najważniejszych wydarzeniach z jakże bogatego życiorysu ks. Franciszka. W przygotowane wystąpienie bardzo trafnie została wpleciona prezentacja multimedialna z licznymi zdjęciami i opisami dotyczącymi ks. Franciszka. A wszystko to dopełniała diakonia muzyczna, która przygotowała specjalny program na to wydarzenie. Nie brakowało wystąpień osób, które miały to szczęście współpracować z ks. Franciszkiem. Bardzo ciekawymi wspomnieniami podzieliła się Pani Barbara Ejsmont, która, dzięki swojej doskonałej pamięci, odtworzyła historię powstawania Ruchu Światło-Życie na Dolnym Śląsku.

Podczas uroczystości Agnieszka Kowal przedstawiła nową książkę pt.: „Nasze korzenie”. Jej autorką jest pani Dorota Seweryn – jedna z pierwszych osób, które współpracowały z ks. Franciszkiem Blachnickim i tworzyły Ruch Światło-Życie. Krótkie wprowadzenie Agnieszki sprawia że warto mieć tą książkę w swojej bibliotece.

Pieśń „Barka” kończyła to wydarzenie. Autorzy i ci, którzy czynnie wzięli udział w prezentacji i całej uroczystości stanęli na wysokości zadania, podnieśli poprzeczkę bardzo wysoko. Dziękujemy Wam bardzo, życzymy wielu łask Bożych, nowych inspiracji i siły do nowych wyzwań. Dzięki takim wydarzeniom pamięć o czcigodnym Słudze ks. Franciszku Blachnickim nigdy nie zniknie.

Wypowiadane słowa „PRAGNĘ SLUŻYĆ” niech dodają nam mocy i odwagi. Pamiętajmy także że Pan Bóg uzdalnia powołanych.

Maciej Misiak


Zdjęcia wykonali Tadeusz Oleksy i Katarzyna Kapela. Dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.

  •  
  •  
  •