Prośmy o charyzmaty

W sobotę 8 czerwca 2019 roku członkowie Ruchu Światło-Życie spotkali się na wigilijnym czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego. Tego dnia obchodzono również 40. rocznicę powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to czas, w którym w Krościenku n. Dunajcem odbywa się Centralna Oaza Matka. To wydarzenie rozpoczyna zawsze każdy kolejny rok formacyjny. Formacja oazowa bierze swój początek w przeżyciu rekolekcji, praca w ciągu roku jest ich kontynuacją, zatem wspólną modlitwą rozpoczęto również przygodę Oazy Żywego Kościoła 2019, która przebiegać będzie pod hasłem „Wolni i wyzwalający”. Już teraz wszyscy są zaproszeni 17 czerwca 2019r. na Diecezjalną Oazę Matkę, aby wejść w to dzieło z błogosławieństwem Kościoła.

Kolejnym powodem do radości był fakt, że Eucharystii przewodniczył tegoroczny neoprezbiter ks. Łukasz Gołąbek, a przy ołtarzu był obecny również diakon Marcin Józefczyk. Obaj są oazowymi wychowankami i animatorami Ruchu Światło-Życie.

Tegoroczne czuwanie odbyło się w parafii pw. św. Bonifacego we Wrocławiu, w miejscu, w którym powoli powstaje Centrum Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Wrocławskiej. /wsz/

zdjęcia: Michał Szepietowski

  •  
  •  
  •