Rekolekcje Wielkopostne Ruchu Światło-Życie – relacja

W dniach 1-3 marca w parafii św. Franciszka z Asyżu odbyły się Rekolekcje Wielkopostne Ruchu Światło-Życie. Konferencje na temat liturgii słowa Triduum Paschalnego w kontekście Bożego Miłosierdzia wygłosił znany biblista, ks. prof. Mariusz Rosik.

Rekolekcje to czas wrażliwości. Szczególnie na Boga i drugiego człowieka. Tymi słowami ks. Rosik rozpoczął pierwszą konferencję, wprowadzając zebranych w szczególną atmosferę ćwiczeń duchowych. Wtorkowe spotkanie było poświęcone czytaniom mszalnym podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej.  Biblista w dość ciekawy sposób przedstawił kontekst historyczny i kulturowo-religijny starożytnego Izraela, umieszczając w nim nie tylko fragment o ostatniej wieczerzy, ale również mowę eucharystyczną Jezusa oraz rozmnożenia chleba. Podobny zabieg zastosował w środę i czwartek, przedstawiając trzy oblicza krzyża, zawarte na kartach Ewangelii, oraz spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem w ogrodzie, które odniósł do wydarzeń zawartych w księdze Rodzaju.

Pewien obraz trudu rekolekcyjnego zawierają zdjęcia zamieszczone poniżej. Przeżycie zaś i odsłuchanie wygłaszanych treści jest możliwe dzięki nagraniom dostępnym na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy do sięgnięcia po nie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  •  
  •  
  •