Relacja z Pachalnego RDW IV Rejonu Ruchu Światło-Życie

W niedzielę 14 maja br. w parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela wspólnoty oazowe IV Rejonu Ruchu Światło-Życie spotkały się na Paschalnym Dniu Wspólnoty.

Ze względu na „sezon Pierwszych Komunii Św.” frekwencja nie była rekordowa… Koncelebrowanej Eucharystii ze wzorowo przygotowaną oprawą liturgiczną przewodniczył br. Tomasz Duszyc OFMCap. Piękne kazanie o istocie chrześcijańskiej drogi wygłosił ks. Adam Lota. Przy ołtarzu był również obecny ks. Mateusz Ciesielski. Diakonia muzyczna wzbogacona o przepięknie brzmiące skrzypce pomogła nam wyrazić wielkanocną radość.

W dalszej części spotkania ks. Mateusz wygłosił krótką, ale poruszającą konferencję, którą poprzedziło niezwykłe i niespodziewane wydarzenie: odwiedziła nas p. Dorota Seweryn z INMK, która ku naszej radości opowiedziała nam o genezie Dni Wspólnoty. Mówiła o pierwszym takim spotkaniu w 1970 r. oraz o kolejnym w 1971 r., na którym był obecny kardynał Karol Wojtyła. W charakterystyczny dla siebie – zajmujący i przykuwający uwagę sposób – wyjaśniła, po co się spotykamy na Dniach Wspólnoty i co jest ich istotą.

Niech żałują ci, których z nami nie było!

Piotr

  •  
  •  
  •