Relacja z Warsztatów o Triduum Paschalnym 2021

W sobotę 20 marca odbyły się warsztaty o Triduum Paschalnym organizowane przez diecezjalną diakonię liturgiczną.

Była to już trzecia edycja corocznych spotkań. Pierwsza miała miejsce w 2018 r. w parafii pw. Bożego Ciała we Wrocławiu, druga w 2019 r. w parafii katedralnej pw. św. Jana Chrzciciela, natomiast ubiegłoroczne warsztaty nie doszły do skutku z powodu pandemii i zaistniałych ograniczeń.

Tym razem wszystko odbyło się zgodnie z planem, choć – co zrozumiałe – w wersji online. W wydarzeniu udział wzięło kilkanaście osób – byli to głównie członkowie Ruchu z naszej archidiecezji.

Tematem spotkania była Liturgia Męki Pańskiej oraz Misterium Chrystusa Pogrzebanego. Prowadzący omówili przebieg celebracji, która odbywa się w wielkopiątkowy wieczór w kościołach. Dodatkowo zaprezentowana została liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. trydencka), jak również obrzędowa specyfika Wielkiej Soboty.

Wśród prowadzących znaleźli się księża związani z Ruchem: ks. Jan Inglot, ks. Łukasz Gołąbek oraz ks. Marcin Sternal, jak również świeccy pasjonaci liturgii. Oby te warsztaty przyczyniły się do głębszego przeżycia Triduum Paschalnego! Miejmy nadzieję, że kolejna edycja już za rok.

  •  
  •  
  •