Rodzice Chcą Mieć Wybór – inicjatywa ustawodawcza

Beata i Tomasz Strużanowscy, p. o. para krajowa DK, prosi o włączenie się w akcję inicjatywy ustawodawczej.
Jeśli jako rodzice chcecie mieć wpływ na to, jakie treści przekazuje Waszym dzieciom szkoła, móc decydować o tym czy posłać do szkoły 7latka czy 6latka, mieć możliwość wybrania podręcznika innego niż narzucony przez rząd – ta akcja jest właśnie dla Was.

Przekazujemy ważną informację z Domowego Kościoła diecezji warszawsko-praskiej o akcji „Rodzice chcą mieć wybór”. Prosimy o rozesłanie tej wiadomości do par rejonowych, z prośbą o przekazanie jej dalej do animatorów kręgów, oraz na istniejące listy mailingowe/fora członków Domowego Kościoła w danej diecezji, tak by mail miał szansę dotrzeć do wszystkich małżeństw Domowego Kościoła. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę podpisów!

Serdecznie pozdrawiamy – z Bogiem!

Beata i Tomasz Strużanowscy
p. o. para krajowa DK
……………………………………………………………..
Drodzy Rodzice z Domowego Kościoła!

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Rodzice chcą mieć wybór” – warto się w nią włączyć! Jeśli jako rodzice chcecie mieć wpływ na to, jakie treści przekazuje Waszym dzieciom szkoła, móc decydować o tym czy posłać do szkoły 7latka czy 6latka, mieć możliwość wybrania podręcznika innego niż narzucony przez rząd – ta akcja jest właśnie dla Was.

Wystarczy wejść na stronę rzecznikrodzicow.pl, gdzie jest treść ustawy, wydrukować Formularz, zbierać podpisy i odesłać je do biura Fundacji Rzecznik Praw Rodziców (adres na formularzu). Do 12 grudnia musimy zebrać min. 100 tys. podpisów – wtedy projektem ustawy będzie musiał zająć się Sejm.

Akcja „Rodzice chcą mieć wybór” ma na celu faktyczną realizację konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Prawo to dziś coraz częściej jest łamane. Co rusz dowiadujemy się, że do programów nauczania oraz podręczników wprowadzane są ideologiczne treści, a w szkołach i przedszkolach pojawiają się seksedukatorzy i propagatorzy opatrznie pojmowanej „równości płci”. Dlatego projekt ustawy m.in. znacznie zwiększa uprawnienia rad rodziców oraz wprowadza zapisy zabezpieczające przed realizowaniem zajęć dodatkowych i z udziałem podmiotów zewnętrznych bez wiedzy rodziców. Przywraca też prawo rodziców do decydowania o wieku rozpoczęcia przez dziecko edukacji szkolnej oraz poprawia standardy, w jakich odbywa się nauka.

Korzystajmy ze swoich obywatelskich praw i bądźmy aktywni – tylko nacisk społeczny może spowodować, że jako rodzice będziemy mieli coś do powiedzenia w sprawie edukacji swoich dzieci. Poinformujcie o akcji rodzinę i znajomych – poprzez Facebooka , maile i „pocztę pantoflową”. Każdy podpis jest ważny!

Z pozdrowieniami,

Małgorzata Lusar

(Domowy Kościół diecezji warszawsko-praskiej, członek zarządu Fundacji Rzecznik Praw Rodziców)

Kontakt w sprawie akcji: malgorzata.lusar@rzecznikrodzicow.pl lub: biuro@rzecznikrodzicow.pl.

  •  
  •  
  •