Rodzinna atmosfera

Dzięki Ci Panie za dar Wspólnoty

Relacja z Jesiennego Dnia Wspólnoty w Zespole VI – 21 października w Brzegu Dolnym

W niedzielę 21-go października odbył się długo wyczekiwany, pierwszy po wakacjach, Dzień Wspólnoty w Zespole VI. Gościła nas parafia pod wezwaniem Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym. Zjawili się członkowie Domowego Kościoła z kręgów w Wołowie, Obornikach Śląskich i Brzegu Dolnym.

Zygmunt wraz z Grażyną (nasza nowa para rejonowa) sprawie wprowadzili nas w początek świętowania Dnia Wspólnoty. Rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i namiotu spotkania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. To było bardzo potrzebne. Chwile wyciszenia i kontakt z Panem Bogiem skutecznie wprowadziły nas w rozważanie Słowa Bożego i otwarcie się na działanie Ducha Świętego.

Podzieleni na małe grupy, oddaliśmy się rozważaniom fragmentu Pisma Świętego. Dzieliliśmy się tym, co Pan Bóg do nas mówi w swoim Słowie, swoimi przemyśleniami. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dzięki Ci Panie za to, że każdy z nas miał szansę i czas na to, by podzielić się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami. Tuż po zakończeniu ostatniej wypowiedzi w drzwiach stanęła Grażynka i z promiennym uśmiechem zaprosiła nas na „godzinę” świadectw. Agnieszka i Maciej dzielili się przeżyciami z pobytu na rekolekcjach Oazy I stopnia w Ochotnicy Dolnej – Kudowe, zachęcając jednocześnie do skorzystania z tego daru, jakim są rekolekcje.

Zbudowani wysłuchanym świadectwem naszą uwagę z zaciekawieniem skupiliśmy na wykładzie Piotra na temat „Nowy człowiek w świetle mediów”. Trafna forma przekazu zarysowała nam problemy wykorzystywania mediów. Usłyszeliśmy m.in. na co zwracać uwagę przy wyborze programów telewizyjnych, czasopism i stron internetowych. Wniosek z tego taki, że edukacja medialna jest niezbędna w dzisiejszych czasach.

Następnie nadszedł czas na wspólną, wraz z parafianami, modlitwę różańcową i mszę świętą. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie ksiądz Daniel rozpoczął różaniec. Modlitwa różańcowa wprowadziła nas w uczestnictwo we mszy świętej. Niesieni rozważonym różańcem czynnie zaangażowaliśmy się w eucharystię. Pięknie zaśpiewany psalm, godnie przeczytane czytania
i oczywiście diakonia muzyczna ubogaciły mszę świętą. Wisienką na torcie było kazanie księdza Daniela, którego tematem było małżeństwo i przyjęcie Pana Jezusa do swojego domu.

Ostatnim punktem Dnia Wspólnoty była agapa. Wszyscy spotkaliśmy się przy stole bogatym w ciasta i owoce, ciesząc się wspólna obecnością, tocząc ożywione rozmowy, rozpamiętując przeżyty dzień. Nie zabrakło byłego i obecnego proboszcza goszczącej nas parafii, którzy ubogacili nas modlitwą i życzliwym słowem. Atmosfera agapy była iście rodzinna dzięki naszym dzieciom, które swoim żywiołowym i spontanicznym usposobieniem wprawiały wszystkich uczestników w radosny nastrój.

Nie można też zapomnieć o diakonii wychowawczej, która z pełnym zaangażowaniem potrafiła sprawnie zająć się najmłodszymi, tak byśmy w pełni od początku do końca mogli uczestniczyć w jesiennym Dniu Wspólnoty.

Mam cichą nadzieję, że niebawem odczujemy owoce tego dnia. Dzięki Ci Panie za dar Wspólnoty.

 

Uczestnik Dnia Wspólnoty w Brzegu Dolnym.

  •  
  •  
  •