Spotkanie DDL – listopad 2012r.

Diecezjalna Diakonia Liturgiczna zgromadziła się na kolejnym swoim spotkaniu 5 listopada i na początku wspólnie uczestniczyliśmy w Eucharystii w kościele p.w. Bożego Ciała.

Na naszym spotkaniu w salce sporą część czasu zajęło nam dzielenie się wydarzeniami z ostatnich tygodni, w których mieliśmy okazję brać udział: rekolekcje „Misterium fascinans” w Krakowie, warsztaty liturgiczno – muzyczne organizowane w diecezji świdnickiej, wizyty w centrum Ruchu w Krościenku, nowe inicjatywy w naszych wspólnotach np. wspólna modlitwa Nieszporami. W ramach studium, do którego w Roku Wiary zachęca papież Benedykt, chcemy od następnego spotkania zacząć rozważać fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego dotyczące liturgii.

Po modlitwie Nieszporami przy pomocy prezentacji multimedialnych oraz schematów omówiliśmy kolejne posługi w czasie Mszy Świętej: w jaki sposób dokonuje się okadzenia na początku Eucharystii, jak powinna wyglądać procesja z Ewangeliarzem i różne jej wersje, jak najlepiej przygotować asystę w kościele św. Piotra i Pawła na ul. Katedralnej 4. Na koniec wymieniliśmy się uwagami dotyczącymi posług liturgicznych w czasie rozpoczęcia Roku Wiary dla wspólnot oazowych oraz zaplanowaliśmy bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania naszej diakonii.

Następne spotkanie Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej zaplanowane jest na 3 grudnia. Serdecznie zapraszamy. 

Nina Majek – Diecezjalna Diakonia Liturgiczna

  •  
  •  
  •