Świadectwo- codzienność ucznia Pana. Relacje z Wielkopostnego Dnia Wspólnoty

„Ewangelizacja jest stale aktualnym zadaniem, przed którym stajemy. Nie jest przypadkiem, że każdego roku w naszej refleksji bardzo mocno wraca ona jako zadanie i wyzwanie dla każdego z nas.” (z materiałów na wielkopostne dni wspólnoty 2019)

Rejon Wrocław Południe.

Zaprosić na drogę

Po raz pierwszy w historii Dzień Wspólnoty naszego Rejonu odbył się w parafii pod wezwaniem Świętego Ducha, a tematem naszego spotkania były słowa „zaprosić na drogę”. Rozpoczęliśmy ten dzień Eucharystią, której przewodniczył proboszcz goszczącej nas parafii ksiądz Andrzej Nicałek, a kazanie do wszystkich zgromadzonych skierował ks. prof. Andrzej Tomko.

Po mszy świętej udaliśmy się na agapę, podczas której, korzystając ze słonecznej pogody, cieszyliśmy się sobą na dziedzińcu parafialnym.

W dalszej części spotkania wysłuchaliśmy konferencji księdza Michała Janusiewicza, w której ze szczególną siłą została podkreślona rola świadectwa płynącego z żywej wiary. Ksiądz Michał przypomniał nam również, że tak jak kiedyś Jezus posłał swoich uczniów tak i dziś my jesteśmy posłani aby ogłaszać wokół Królestwo Boże.

Podczas pracy w grupach zastanawialiśmy się, w jaki sposób w różnych sytuacjach możemy dawać świadectwo swoim życiem i słowem, że jesteśmy uczniami Jezusa.

(autor tekstu: Artur Tokarek)

(fotografie: ks. Mateusz Ciesielski)

  •  
  •  
  •