„Światło-Życie – płyta, która łączy pokolenia”

Jest to pierwsza z dwóch płyt z Piosenkami Roku, jakie zespół New Life’m planuje wydać w tym roku. Orientacyjna cena: 35 zł.
Pomysł nagrania płyty z Piosenkami Roku narodził się w Carlsbergu – Europejskim Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło Życie – podczas warsztatów muzycznych, prowadzonych właśnie przez New Life’m w 2011r.

Pierwszą piosenkę roku (wtedy jej jeszcze tak nie nazywano) datuje się na rok 1972. Wtedy przed wakacyjnymi turnusami rekolekcji przekazano wszystkim prowadzącym do nauki piosenkę „De colores”.

Ta tradycyjna ludowa melodia hiszpańskojęzycznego świata została wykorzystana w latach 40. XX wieku w ruchu Cursillo. Grupa członków w czasie spotkania na Majorce napisała śpiewane do dziś słowa. Oazowicze z dłuższym stażem dobrze ją znają.

Miała być ona widocznym znakiem jedności oaz podczas Dni Wspólnoty. Zwyczaj ich proponowania datuje się na rok później. Zamysł założyciela Ruchu, ks. Franciszka Blachnickiego był taki, aby próbować dopasować piosenkę do hasła danego roku formacyjnego Ruchu. Przez pierwsze siedemnaście lat były to tłumaczenia bądź adaptacje przyjęte z rozbudzonych apostolsko środowisk. W późniejszych latach robiły to osoby związane z Ruchem (Elżbieta Maier, Wojciech Tabak, Marcin Łęczycki), ale byli też artyści zapraszani do współpracy (Ks. Andrzej Daniewicz, Adam Szewczyk, Magda Anioł.

Premiera tego krążka będzie miała miejsce podczas Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasnej Górze.

Album będzie zawierał dwanaście piosenek w aranżacjach i wykonaniu zespołu New Life’m. Będą to:

Błogosławiony bądź Ojcze
Dziękuję Bogu dziś
Jezus Chrystus jest moim zbawieniem
Miłość ( znana bardziej jako Wiara choć pierwsza wśród cnót)
Nadzieja
Powstań i świeć
Przyjdź Duchu Święty napełnij serca
Serce wielkie nam daj
Uczniowie Pana
Wiele jest serc
Wielki jest Pan
Zwiastunom z gór

Premierową piosenkę można posłuchać klikając poniższy link:
Wielki jest Pan

Ciekawym dodatkiem będzie dołączona książeczka, w której znajdą się teksty o ks. Franciszku Blachnickim, Ruchu Światło-Życie, zespole New Life’m. Znajdziemy również świadectwa i dużo fotografii.

W nagraniach, które odbywały się w różnych miejscach Polski brały udział diakonie muzyczne Ruchu. Nagrania odbywały się pod kierunkiem Marcina Pospieszalskiego. Krążek z autorskimi piosenkami, ukaże się prawdopodobnie pod koniec kwietnia.

ŚWIATŁO ŻYCIE – płyta, która łączy pokolenia!
Wyjątkowy album zespołu NEW LIFE’m.
Krążek zawiera Piosenki Roku Ruchu Światło Życie
Premiera: 23 lutego

*

NEW LIFE’m
Agnieszka Musiał – vocal
Joachim Mencel – fortepian, piano rodes,
Robert Cudzich – gitara
Piotr Jankowski – perkusja
Marcin Pospieszalski – bas

gościnnie:
Sławek Kosiński – gitara
Chór Joyful Voice
Diakonia Muzyczna Ruchu Światło Życie

Wytwórnia: Bonart Management we współpracy z Ruchem Światło-Życie

Informacja oparta na tekście Arkadiusza Szymczyka, opublikowanej na stronie R Ś-Ż Archidiecezji Częstochowskiej oraz informacjach własnych DKS

  •  
  •  
  •