Ufność i zawierzenie Panu Bogu

W dniach od 19 lipca do 4 sierpnia 2013 r. uczestniczyliśmy w Oazie Rodzin II stopnia w Straszynie. Rekolekcje zorganizowała i przygotowała archidiecezja wrocławska. Posługę moderatorską pełnili: ks. Kamil Szybowski oraz Alicja i Grzegorz Chrzanowscy. 

     Podczas oazy kroczyliśmy za Chrystusem tak, jak naród wybrany po wyjściu z niewoli egipskiej kroczył przez pustynię do Ziemi Obiecanej. Mogliśmy namacalnie poczuć moc Boga, Tego, który mocnym ramieniem otacza swój lud i prowadzi go. Mieliśmy to szczęście, że kaplica była w domu rekolekcyjnym, a tym samym Pan Jezus był zawsze z nami pod jednym dachem. Można było o każdej porze dnia i nocy przebywać z Nim. Poznaliśmy wspaniałych ludzi z innych stron Polski, a ks. Kamil, choć małego wzrostu, to jakże wielkiej wiary i modlitwy, a jego słowa zapadały w naszych sercach. Uświadomiliśmy sobie, że możemy wzrastać w naszej duchowości, wypełniając codzienne zobowiązania oraz odradzać się na nowo, żyć modlitwą i żywą wiarą.

     Jesteśmy małżeństwem od 41 lat, mamy czwórkę dzieci. Wszyscy założyli już własne rodziny. Dwie z nich również są w wspólnocie, którą jest Domowy Kościół.

     Różnie w życiu bywało, ale zawsze mogliśmy ufać Panu Bogu i zawierzać nasze troski, bo przecież u Boga nie ma nic niemożliwego. Na oazie zwróciliśmy się z prośbą do wszystkich uczestników tychże rekolekcji o modlitwę za naszą córkę i jej zdrowie. Powierzyliśmy nasze troski Panu Bogu. Pan Bóg modlitw wysłuchał, bo modlitwa jest oddechem nowego życia, wielkim przywilejem i radością nowego człowieka, źródłem mocy i dziełem Ducha Świętego.

      Dlatego pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom i ks. Kamilowi za modlitwę. Opłaca się zaufać Panu Bogu. Pobłogosławił podwójnie i rozwiązał wszystkie problemy. Córka jest w stanie błogosławionym i oczekuje bliźniąt.

 

     Bogu za to niech będą dzięki. Chwała Panu.

 

                                                                   Marysia i Mietek Wielewiccy – DK Wejherowo 

  •  
  •  
  •