Rejon 9 DK

Rejon IX Domowego Kościoła

Wrocław – Maciejówka, wspólnota Domowego Kościoła przy kościele p.w. św. Macieja

Adres: Wrocław, Plac Bp. Nankiera 16aKościół Św. Macieja

Moderator:

ks. Adam Kwaśniewski

tel. 669 367 390

e-mail: mestetis@gmail.com

Para rejonowa:

Iwona i Tomasz Wilczak

tel. (Tomek) 600 882 835; (Iwona) 664 475 608

e-mail: towil@poczta.onet.pl

 

 

 

 

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy ruchem małżeńskim realizującym wezwanie Jana Pawła II, aby każda polska rodzina stała się „Domowym Kościołem”. Od lat próbujemy więc uczynić z naszych rodzin małe wspólnoty: mama, tata i dzieci, w których każdy czuje się kochany, ważny i odpowiedzialny za to, by inni czuli się tak samo. Założycielem Ruchu był kandydat na ołtarze – Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki – człowiek niepokorny wiarą i szaleniec Boży.

Należymy do Rejonu IX Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej. Aktualnie jest nas dwanaście kręgów rodzin rozsianych po całym Wrocławiu i okolicach. Najstarszy pracuje już ponad 20 lat, najmłodszy krąg, to krąg pilotowany. Planowane jest zawiązanie się nowych kręgów. Naszym moderatorem rejonowym jest ks. Grzegorz Tabaka.

Studenci z Duszpasterstwa (strona DA Maciejówka http://www.maciejowka.org) są naszą deską ratunku, biorąc na siebie wszystkie nasze dzieci w czasie spotkań, dni wspólnoty i rekolekcji. A czasami tych dzieci potrafi być całkiem sporo.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną szczęście rodziny oprzeć nie na sobie, swoich mięśniach, tytułach i pomysłowości, ale na Kimś mądrzejszym, wszechmocnym, bardziej przewidującym, a dodatkowo ze znacznie lepszym poczuciem humoru.

Planowane jest powstanie nowego kręgu. Można zgłaszać się do pary rejonowej.

Kiedy się spotykamy?

Całą wspólnotą spotykamy się w drugą niedzielę miesiąca, zaczynając Mszą świętą o godzinie 10:00, z wyjątkami kiedy w miesiącu przewidziane są rejonowe dni wspólnoty w zespołach, od października do czerwca w Kościele Rektoralnym Św. Macieja przy pl. Nankiera. Szczegółowe daty naszych spotkań na naszej stronie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej http://e-jezus.pl/