Wrocław – parafia p.w. NMP Częstochowskiej

Adres: Wrocław, ul. Kochanowskiego 11a

 

Opiekun: ks. Wojciech Zięba

Odpowiedzialna świecka: Rozalia Stasik

Kontakt:  roza_lia@interia.pl

Grupy:

– OND (gimnazjaliści)
– mieszana i żeńska po ONŻ I stopnia
– męska i żeńska po ONŻ II stopnia
– mieszana po ONŻ III stopnia
– formacja permanentna

Jeśli zgłoszą się osoby do innych grup formacyjnych, postaramy się odpowiedzieć na ich potrzeby.

Spotkania wspólne:
Nasza Wspólnota liczy około 35 osób. Spotykamy się na Mszy Świętej w piątki o godz. 18:oo, a następnie – na modlitwie, filmie, konferencji, pogodnym wieczorze czy agapie…

Krótko o nas:

Jesteśmy w wieku okołolicealnym i studenckim, i wszyscy chcemy, by tegoroczne hasło roku formacyjnego – „W mocy Ducha Świętego”, pomogło nam dotrzeć do naszych rówieśników, aby i oni mogli zafascynować się i rozpalać innych ludzi Miłością Jezusa, która płynie prosto z Ewangelii 🙂

Przez cały czas zgłębiamy charyzmat Ruchu Światło-Życie, aby móc być światłem świata, a samych siebie widzieć w prawdzie. Każdy człowiek jest nam drogi i każdego traktujemy indywidualnie – w końcu na tym polega Wspólnota. Jesteśmy dynamiczni i staramy się poddawać powiewom Świętego Ducha, dlatego prosimy o modlitwę w intencji budowy większej salki – ta niedługo nie wystarczy!

Założenia:
Podstawą działania naszej wspólnoty chcemy już od początku uczynić rozmiłowanie w Charyzmacie Ruchu i Założycielu, aby nasze spotkania były jak najbardziej owocne.

Pamiętając, że każdy jest współodpowiedzialny za wspólnotę, każdy modli się codziennie o godzinie 21:00 przez wstawiennictwo Maryi.

Oaza = Dzieło Niepokalanej, Matki Kościoła

 Zapraszamy wszystkich na wspólne kroczenie ku Bogu, po najwspanialszej drodze, którą dane nam było poznać!

Aktualizacja: A.D. 2015, 2 października