Wybrano kandydatów na moderatora diecezjalnego

W piątek, 16 marca 2018r. Eucharystią pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Siemieniewskiego rozpoczęła się VII Diecezjalna Kongregacja Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Wrocławskiej. Na Kongregacji był obecny również moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek.

fot. Michał SzepietowskiSobotnie spotkanie 17 marca było przede wszystkim sprawozdawczo-wyborczym.

fot. Michał SzepietowskiW słowie skierowanym do uczestników kongregacji moderator generalny przypomniał o tym, że Stowarzyszenie jest jedynie narzędziem usprawniającym i zabezpieczającym istnienie Ruchu, ale u podstaw życia Ruchu jest osobista relacja człowieka z Bogiem i pragnienie służby wizji żywego Kościoła.

fot. Michał SzepietowskiZwrócił również uwagę na fakt, że choć z jednej strony trzeba dbać o tożsamość Ruchu, to z drugiej nie należy przywiązywać się do istniejących form, zwłaszcza w działaniach ewangelizacyjnych i preewangelizacyjnych. Podkreślił, ze wyzwaniem dla nas jest przetłumaczenie charyzmatu Ruchu na współczesny język bez jego spłycania i pochopnego zmieniania.

fot. Michał SzepietowskiW dalszej części dokonano wyborów kandydatów na moderatora diecezjalnego. Zostali nimi:

  1. ks. Radosław Rotman
  2. ks. Grzegorz Michalski
  3. ks. Mateusz Ciesielski

Spośród tych kandydatów abp Józef Kupny wybierze nowego moderatora diecezjalnego.

fot. Michał Szepietowski

Wybrano również dwóch delegatów Kongregacji Diakonii do Diecezjalnej Diakonii Jedności: Krzysztofa Banaszaka i Filipa Kublika.

fot. Michał Szepietowski

fot. Michał Szepietowski

fot. Michał SzepietowskiKongregacja zakończyła się Eucharystią i dziękczynieniem za dar spotkania i dzielenia troski oraz odpowiedzialności za Ruch Światło-Życie w Archidiecezji Wrocławskiej. /wsz/

zdjęcia: Michał Szepietowski

  •  
  •  
  •