Orszak Trzech Króli we Wrocławiu

Fot. Andrzej Niedźwiecki

Orszak Trzech Króli wychodzi z Ostrowa Tumskiego 6 stycznia 2016 o 12.30. Podajemy informacje o ważnych punktach na trasie Orszaku.

Punkt dla zagubionych maluchów

Zaopiekujemy się zagubionymi maluchami w punkcie, który znajduje się na zapleczu sceny koło kamieniczek Jaś i Małgosia.

Punkty medyczne

Wrocławski Orszak Trzech Króli obsługują dwa mobilne punkty medyczne – karetki pogotowia.

Jedna z karetek stoi koło Hali Targowej i będzie jechała przed czołem Orszaku aż do ulicy Oławskiej. Następnie przejedzie na plac Solny (koło BZWBK) i tam będzie zaparkowana.

Druga karetka stoi koło pomnika św. Jana Nepomucena na Ostrowie Tumskim i będzie jechać za Orszakiem, również do wysokości ul. Oławskiej. Następnie przemieści się na plac Solny i tam zaparkuje.

Lokalizacje punktów można znaleźć też w aplikacji mobilnej na Androida

 

Misją Orszaku Trzech Króli jest pielęgnowanie oraz szerzenie wartości prorodzinnych i wspólnotowych. Chcielibyśmy, aby w organizowaną przez nas imprezę włączyli się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania.

Celem organizowanego przez nas projektu jest uczczenie Święta Trzech Króli. Po 50 latach w Polsce święto to znów jest dniem wolnym od pracy, dlatego znacznie łatwiej dołączyć do wspólnej zabawy i świętowania.

Co roku spotykamy się 6 stycznia w wyznaczonym miejscu, by stamtąd we wspólnym radosnym Orszaku przejść – razem z Trzema Królami – do Stajenki. Orszak tworzą w większości dzieci oraz ich rodzice. Uczniowie występują w kolorowych strojach przygotowanych przez ich rodziców, współtworząc postacie dwórek, rycerzy z różnych stron świata, giermków, dworzan, posłańców Króli.

Widzowie włączą się w zabawę poprzez nałożenie na głowy koron, których zdjęcie przed Stajenką będzie oznaką oddania hołdu Prawdziwemu Królowi.

Każdy uczestnik otrzyma także śpiewnik kolęd, dzięki któremu będzie mógł włączyć się w wspólny śpiew.

Na zakończenie Orszaku odbędzie się wspólne radosne kolędowanie, jedna z najpiękniejszych polskich tradycji przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

 

Źródło: http://wroclawski.orszak.org/

  •  
  •  
  •