STAROŚĆ – ZNAK BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA” REKOLEKCJE DLA SENIORÓW +/-60

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi (Sercanie Biali) z Polanicy Zdrój zapraszają kolejne rekolekcje dla seniorów. Nie wszyscy mogą wybrać się na nie do Krościenka dlatego zapraszamy do Kotliny Kłodzkiej, do Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W rekolekcjach uczestniczą osoby od ok. 55 roku życia, z Domowego Kościoła, Żywego Różańca, innych ruchów. Jest też sporo osób dla których są to pierwsze rekolekcje, często jako prezent od dzieci czy wnuków. Warto zaznaczyć, że cała diakonia rekolekcji to osoby z DK i oazy dorosłych z Wrocławia.

Więcej na temat rekolekcji i merytorycznych założeń merytorycznych można znaleźć na http://wstan.net/duchowe-spa-dla-seniorow/

 

TEMAT: STAROŚĆ – ZNAK BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA” REKOLEKCJE DLA SENIORÓW +/-60
POTĘGA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

Tegoroczne rekolekcje, odbywające się w roku JUBILEUSZU STULECIA OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W FATIMIE, w szczególny sposób będą poświęcone modlitwie różańcowej. Chcemy wspólnie odkryć skarb i potęgę modlitwy różańcowej. Zapraszamy seniorów wszystkich stanów: małżeństwa, wdowy i wdowców, osoby samotne, osoby konsekrowane, kapłanów. Warto rozejrzeć się w naszych środowiskach i zaprosić do udziału osoby dojrzałe wiekiem. Można pomyśleć o swoich rodzicach, dziadkach (np. jako prezent na jubileusz małżeństwa, czy urodzin), o sąsiadach i znajomych. Coraz częściej rekolekcje stają się pięknym prezentem na różne jubileusze rodziców i dziadków.

W PROGRAMIE DNIA: modlitwa osobista i wspólnotowa, spotkania w małych grupach, konferencje; warsztaty psychologiczne; gimnastyka; zajęcia integracyjne, czas na spacery i wycieczkę; zajęcia z nordic walking. Program jest tak ułożony, żeby móc odkryć w sobie nowe możliwości, by zrozumieć, na ile mnie jeszcze stać…

TERMIN: 25-31.05.2017 r. (zgłoszenia do wyczerpania miejsc)

MIEJSCE: Klasztor „Christus Rex”, ul. Reymonta 1; 57-320 Polanica Zdrój – Sokołówka

PROWADZĄCY: O. Zdzisław Szymczycha SSCC; Grażyna Miąsik – teolog duchowości; animatorzy, psycholog, lekarz, fizjoterapeuta.

 

Szczegółowe informacje  .

  •  
  •  
  •