Za nami pierwszy dzień historycznej Kongregacji

Powoli mija sobota, za nami pierwszy pełny dzień historycznej Kongregacji. Piszę historycznej, bo po raz pierwszy w historii Ruchu Kongregacji przewodzi i wygłosił dziś rano słowo programowe ks. Adam Wodarczyk, Moderator Generalny, w randze biskupa.

Wczesniej była jutrznia (której przewodniczył ks. Tomasz Opaliński, Moderator Krajowy Domowego Kościoła) oraz przedstawienie wyników konkursu na piosenkę roku.
W słowie programowym Moderator Generalny często nawiązywał do tekstów ks. Franciszka Blachnickiego i jego doświadczenia roli Ducha Świętego w jego życiu, życiu pojedynczych osób i całych wspólnot. Padło ważne pytanie, czy ja codziennie wzywam Ducha Świętego, czy praktykuję codziennie duchowe oddychanie ? Trzeba to wprowadzić, jako fundament swojego życia. Inaczej nie będzie owoców działania Ducha w naszym życiu. 
Po słowie programowym odbył się cykl konferencji o mocy Ducha Świętego w Kościele, w Biblii, w liturgii.
Południowej Eucharystii przewodniczył bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. Obok niego stanęli przy ołtarzu w Bazylice Jasnogórskiej biskupi Adam Szal i Adam Wodarczyk wraz z dziesiątkami kapłanów, moderatorów wspólnot Ruchu.
W sesji popołudniowej najpierw odbyło sie przedstawienie poszczególnych diakonii centralnych a potem wielka modlitwa około tysiąca uczestników Kongregacji o nowe wylanie Ducha Świętego, o Jego błogosławieństwo i dary na drodze całego Ruchu, poszczególnych jego wspólnot i każdego z nas z osobna. Obecni kapłani i biskupi na zakończenie tej modlitwy nakładali na nas ręce w geście błogosławieństwa.
Wreszcie wieczorem miały miejsce Nieszpory z błogosławieństwem nowych członków Diakonii. Przewodniczył im sam Generał, bp Adam. Z naszej diecezji aż 9 osób wstąpiło w szeregi Stowarzyszenia Diakonia Ruchu, aby podjąć z Bożym błogosławieństwem różne posługi na rzecz Ruchu. Chwała Panu!
Dziś na gorąco tylko te kilka słów relacji. Na razie muszą wystarczyć dla tych, którzy nie mogą tu być i przeżywać doświadczenia wspólnoty Ruchu i bogactwa treści płynących z Kongregacji. Odsyłam na stronę główną naszego Ruchu, gdzie wkrótce na pewno ukażą się szersze relacje oraz przede wszystkim ciekawe fotografie z powyższych wydarzeń.

  •  
  •  
  •