Za naszymi plecami

Dawno nie było żadnego wpisu w zakładce „Moje refleksje”, dlatego przypominamy, że ten dział jest przeznaczony do publikowania różnych przemyśleń członków Ruchu Światło-Życie, a nie jest oficjalną wykładnią stanowiska Ruchu w danym temacie. 

Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego

 


Wiele znanych mi osób, bardzo gorliwych w wierze, wydaje się z założenia nie interesować zbytnio sytuacją społeczną i polityczną, w której przyszło nam żyć.  Tymczasem o. Alfred Cholewiński SJ mówił:

Jeśli chcesz być chrześcijaninem i posługiwać Kościołowi, to musisz żyć tak, żeby z jednej ręki nie wypuścić Pisma Świętego, a z drugiej ręki gazety.

Staram się według tej dewizy postępować i dlatego w poniższym tekście dzielę się z Wami pewnymi faktami, którymi chyba warto się zainteresować. Może ich znajomość powinna pobudzić nas do podjęcia jakichś działań, zanim nie będzie za późno.

W dniach 25 – 29 stycznia 2021 w szwajcarskim Davos odbywało się (w tym roku wirtualnie) Światowe Forum Ekonomiczne pod hasłem “Kluczowy Rok, aby Odbudować Zaufanie”. Podejrzewam, że wielu z nas mogło nawet nie słyszeć, że coś takiego w ogóle miało miejsce, albo nie bardzo orientuje się, co to takiego jest i jakie ma znaczenie dla naszego życia.

Wydaje się, że nie przypadkiem Forum w tym roku zainaugurował, jako jego honorowy gość,  Xi Jinping – prezydent Chińskiej Republiki Ludowej i sekretarz Komunistycznej Partii Chin. Stwierdził on wtedy m. in., że „Świat nie będzie już taki jak wcześniej” i że „musimy pracować nad stworzeniem jednego zarządu, globalnego zarządu nad światem.”

Przyznam, że dla mnie trochę groźnie brzmią takie słowa w ustach osoby zarządzającej krajem, w którym prawa człowieka ma się za nic, a który dodatkowo jest aktualnie  najpotężniejszym krajem na świecie zarówno pod względem finansowym jak i technologicznym, zwłaszcza, że chińska gospodarka, o czym wspomniał właśnie Xi Jinping, jako chyba jedyna, jeszcze nawet rozwinęła się w czasie pandemii, a nie podupadła.

Prezes i założyciel Światowego Forum Ekonomicznego, Klaus Schwab, z kolei składał przywódcy komunistycznych Chin wyrazy serdecznej przyjaźni oraz szacunku i cieszył się, że oto razem rozpoczynają „nową globalną erę”,

Coraz więcej faktów wydaje się potwierdzać, że ta cała pandemia (niezależnie od jej bezpośredniej przyczyny) jest pretekstem do sprawnego przeprowadzenia tego, o czym „możni tego świata” już od dawna w swoim gronie debatują (m.in. właśnie w Davos). Niestety wygląda to na próbę wprowadzenia w życie kolejnej, niby nowej, ale tak naprawdę starej komunistycznej utopii.

Osoby, które znają się na polityce i geopolityce, twierdzą, że jeżeli im się to uda, to ta utopia będzie nieporównywalnie gorsza niż wszystko to, co najgorszego na świecie ludzie wymyślili ludziom. Szczególnie dlatego, że nigdy dotąd nie było takich technicznych możliwości, żeby aż do tego stopnia móc inwigilować ludzi, jak to teraz już jest możliwe.

O Forum w Davos ciekawie napisał Federico Jiménez Losantos (wybitny hiszpański dziennikarz i pisarz) w tekście pt.: „W 2030 r. nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy” – światowy komunistyczny projekt, oklaskiwany przez Macrona i Merkel w Davos”, gdzie opisuje, czym de facto będzie ten nowy, „lepszy” świat.

Pisze tam m.in.:

W złowieszczej szopie w Davos, w krótkich frazach i video zreferowano nam przyszłość, którą przygotował dla nas Wielki Reset. Jest to mieszanka przestępczości i głupoty, która naprawdę byłaby śmieszna, gdyby nie stały za tym potężne siły, które starają się promować Agendę 2030, i za którą w Hiszpanii odpowiedzialny jest oczywiście wicepremier Pablo Iglesias” (więcej o tym,  o czym napisał tam Federico Jiménez Losantos można przeczytać tutaj ).

Pan redaktor Sławomir Danilczuk, autor książki „Globalny bunt elit. Rewolucja pandemiczna 2020”, ostrzega nas TUTAJ:

Po to jest ta pandemia, bo ludzie są zajęci tym, żeby przetrwać już w tej chwili: co zrobić z dziećmi, które nagle są w domu, co zrobić z rachunkami, z ratami kredytowymi, tym się ludzie interesują, a świat jest za naszymi plecami bardzo mocno przebudowywany.

I nikt nie pyta nas o to, czy zgadzamy się na tę przebudowę.

Wielki Reset to temat, który jednak chyba coraz mocniej zaczyna przebijać się do naszej świadomości, szczególnie odkąd tej nazwy użył w swojej książce właśnie Klaus Schwab („COVID-19. Wielki Reset” – wydana w lipcu 2020).

Nawiasem mówiąc, bardzo ciekawy był jeden z jego ubiegłorocznych tweetów, w których napisał tak:

Nie da się obecnie utrzymać globalnej populacji i liczba urodzeń musi spaść, można to uznać za bardzo pozytywny efekt pandemii Covid-19” („As the global population is currently not #sustainable and birth rates need to fall, this can be viewed as a very positive outcome of the #Covid_19 pandemic”).

Nie wygląda to zbyt obiecująco dla ludzkości, gdy Klaus Schwab i jemu podobni ludzie uzurpują sobie prawo do decydowania o naszych losach.

Pan Danilczuk twierdzi, że

jeżeli przyjrzymy się materiałom dotyczącym Wielkiego Resetu, to tam setki obszarów naszego życia ekonomicznego, politycznego, zdrowotnego, codziennego, edukacyjnego są rozłożone i rozpisane na czynniki pierwsze.

A są to tylko te materiały, do których w zasadzie każdy może mieć dostęp, jeżeli interesuje się tym tematem.

Dalej zwraca on uwagę, że to

co się dzieje w związku z pandemią, to jest kontrolowany chaos, to jest odciąganie uwagi społeczeństwa i ludzi od prawdziwego problemu. A prawdziwym problemem czy prawdziwym celem i problemem jest doprowadzenie społeczeństwa na skraj bankructwa i rozpaczy po to, żeby móc wprowadzić nowy ustrój.

Redaktor Danilczuk ostrzega, że jeżeli ten scenariusz będzie się rozwijał,

to barbarzyństwa i okrucieństwa II wojny światowej będą niczym w porównaniu z tym, co nas czeka. (…) To nie jest przenośnia. Mówię o okrucieństwach wojennych, okupacyjnych i obozowych.

Twierdzi on, że tymczasem wielu dziennikarzy sprzeniewierza się swojej misji, bo zamiast ostrzegać ludzi i budzić ich z letargu, zajmują się oni zwykłymi bzdurami wręcz odciągając opinię publiczną od rzeczy, które już wkrótce mogą zaważyć na życiu nas wszystkich.

Zachęcam także do wysłuchania rozmowy z panią dr Lee Merrit, z której można się dowiedzieć wielu bardzo ciekawych rzeczy na temat samego wirusa Sars-Cov-2, szczepień i innych alternatywnych metod leczenia oraz jaki to ma związek ze współczesnymi sposobami prowadzenia wojny. Dr Merrit zwraca uwagę na to, jak bardzo ważne jest wydobycie prawdy z natłoku różnych, często nieprawdziwych informacji, które do nas dochodzą, a które również są wykorzystywane jako element tzw. wojny informacyjnej.

Warta wysłuchania jest również rozmowa z p. Romanem Kluską, założycielem Optimusa, jednym z ważniejszych polskich przedsiębiorców ostatnich dekad, który porusza wiele ciekawych wątków, również tych związanych z Wielkim Resetem.

Mówi m. in:

To walka nie tylko na płaszczyźnie ekonomicznej. To walka o wydarcie nam naszej tożsamości, kultury, naszych tradycji. Chodzi im o tak zwanego nowego radzieckiego człowieka. Jako katolik patrzę na to dużo szerzej, nie tylko na płaszczyznę ekonomiczną. Widać konfrontację dobra ze złem w czasach, w których przybiera ona coraz ostrzejsze formy.

Te moje bardzo krótkie refleksje na tak bardzo szeroki temat, zakończę również słowami p. Romana, bo w jakiś sposób się z nimi również utożsamiam:

Dzięki oparciu się na Opatrzności Bożej nawet w tych trudnych czasach jestem człowiekiem pełnym nadziei i zaufania, pewnym, że żadne czarne scenariusze nie spełnią się do samego końca. Mamy gwarancję, że siły piekielne nie zwyciężą.

Agnieszka Kowal

Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego

 

Dla chętnych podrzucam kilka ciekawych linków, które mogą przybliżyć temat, który powyżej zaledwie zasygnalizowałam:

 1. Dr Bartosiak: Wykuwa się nowy porządek świata | Biden w USA, rząd światowy, rola Chin i finansjery
 2. Wielki Reset – czym jest zyskująca popularność teoria i którzy inwestorzy ją wspierają
 3. Dr Hałat [epidemiolog, w przeszłości Główny Inspektor Sanitarny – A.K.]: Ludzie, którzy promują szczepionkę Pfizera to bezwzględna mafia
 4. Rewolucja w medycynie! Podskórny implant wykryje COVID-19?
 5. Dr inż. Wojciech Jan Karwowski Bioelektroniczna natura człowieka (5G)
 6. Niemcy: Notorycznie łamiący kwarantannę zostaną zamknięci w obozach dla uchodźców?
 7. PILNE! Kanada zamyka ludzi do obozów! Totalitaryzm i śmierć wolności!? L. Szostak 
 8. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz (polski filozof, historyk myśli politycznej, politolog, były wiceprezydent Gdańska) o apelu naukowców i lekarzy ws. szczepień na koronawirusa (którego był jednym z sygnatariuszy), ale również o lobbingu stosowanym przez korporacje farmaceutyczne, o wyraźnym konflikcie interesów, gdy prominentni doradcy medyczni rządu są również finansowani przez firmy farmaceutyczne, a także o Wielkim Resecie.
  Pogarda wobec ludzi i obłęd! Dlaczego CBA nie puka do doradców rządu??? Prof. Korab -Karpowicz
 9. Reportaż z otwartej przychodni – Przychodnia Lekarska Optima W.Bodnar
 10. CZY KTOŚ TORPEDUJE AMANTADYNĘ?
 11. CATHERINE AUSTIN FITTS – WYWIAD „PLANET LOCKDOWN” (NAPISY PL / POLSH)
 12. Witold Gadowski: Komentarz Tygodnia: Afera na całą Europę
 13. Bardzo ciekawe opracowanie odnośnie maseczek. Często słyszymy na ten temat różne opinie, ale raczej rzadko podawane są ich rzetelne źródła. Poza tym niektórzy „eksperci” dziwnie i diametralnie zmieniają swoje zdanie nie uzasadniając tej zmiany w żaden wiarygodny (przynajmniej dla mnie) sposób. Sama szukałam rzetelnych informacji w kwestii masek, dlatego tym bardziej cieszy mnie to opracowanie (chociaż dość długie, bo liczące 48 stron), w którym zebrano m. in. badania na ten temat ze wszystkich ważniejszych ośrodków naukowych na świecie. Podano tam również źródła tych informacji, więc każdy może je sam zweryfikować.
 •  
 •  
 •