„Zachować dziedzictwo”

Kto uczestniczył osobiście, na pewno nie żałuje, bo nie ma jak osobisty przekaz i „charyzmat spotkania”. Nie zawsze jednak jest nam dane być tam, gdzie byśmy chcieli, więc gdyby ktoś miał pragnienie zagłębić się w tematykę tych rekolekcji, to ma co najmniej dwie możliwości.


W dniach 22-24 X 2021 r. w Centrum Ruchu Światło-Życie archidiecezji wrocławskiej we Wrocławiu przy pl. Staszica 4 odbyły się rekolekcje tematyczne „Zachować dziedzictwo Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego” prowadzone przez panie Dorotę Seweryn i Grażynę Miąsik – dwie członkinie INMK będące również świadkami życia ojca Franciszka.

Kto uczestniczył osobiście, na pewno nie żałuje, bo nie ma jak osobisty przekaz i „charyzmat spotkania”. Nie zawsze jednak jest nam dane być tam, gdzie byśmy chcieli, więc gdyby ktoś miał pragnienie zagłębić się w tematykę tych rekolekcji, to ma co najmniej dwie możliwości. Jedną z nich jest lektura wspomnień pani Doroty Seweryn „Nasze korzenie” wydanych przez Wydawnictwo Ruchu Światło-Życie.

Można też wysłuchać tych wspomnień nagranych przez panią Dorotę w formie mp3. Jest to wersja autorska (przed zmianami redakcyjnymi), która ukazuje się w odcinkach na stronie oaza.pl pod oryginalnym tytułem „Zachować dziedzictwo”.
Jako ciekawostkę warto odnotować fakt, że nagrania te powstały właśnie na terenie naszej diecezji na początku roku 2020 i zostały zakończone tuż przed ogłoszeniem lockdownu.

 

                                                                                                        Agnieszka Kowal

  •  
  •  
  •