Zakończyła się XXXIX Kongregacja Odpowiedzialnych

Dzisiaj w Częstochowie zakończyła się kolejna Kongregacja Odpowiedzialnych naszego Ruchu. W piątek wieczorem w potężnej auli im. Ojca Kordeckiego, miejscu naszych spotkań, odbyła się modlitwa w intencji jej owoców. W sobotę …

po porannej jutrzni i słowie programowym Moderatora Generalnego miał miejsce najbardziej ciekawy punkt spotkania, konferencja bpa Grzegorza Rysia „Od Evangelii Nuntiandii do Evangelii Gaudium – inspiracje i wyzwania”, czyli najprościej mówiąc dlaczego straciliśmy zapał ewnagelizacyjny i jak go odzyskać, o tym także w swojej adhortacji pisał już Paweł VI czterdzieści lat temu, co doskonale wypunktował prowadzący. 
Potem odpowiedzialni mówili o swoich wspólnotach, rozwijających się za granicą. Wśród nich wzruszające świadectwo dała para z Kościoła Domowego z Ukrainy.
W popołudniowej sesji  odbyły się dwie ciekawe konferencje, jedna o ewangelizacji w kontekście przemian kulturowych na przykładzie Gender, druga o metodach ewangelizacji przez muzykę i liturgię. W kolejnym punkcie programu ks. Ryszard Nowak opowiadał o swojej parafii w Orzegowie, jak udaje mu się wcielać w życie idę parafii, jako wspólnoty wspólnot i co z tego wynikło. Następne punkty tego dnia oraz niedzieli były również przebogate w treści i przeżycia duchowe. Szerzej o najciekawszych sprawach na stronie centralnej (też widocznej na naszej stronie, ale dla ułatwienia podaję linki do tych relacji):

Prezentacja piosenki i znaczka roku

http://www.oaza.pl/dokument.php?id=4549

Sobota 22 lutego

http://www.oaza.pl/dokument.php?id=4550

Niedziela 23 lutego

http://www.oaza.pl/dokument.php?id=4551

 
Dziś miał miejsce ostatni dzień kongregacji. O godzinie ósmej rano była zaplanowana uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bpa Adama Szala, Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie a po niej spotkanie Krajowego Kolegium Moderatorów Ruchu.

  •  
  •  
  •