100 adopcji na 100 urodziny

Francis został znaleziony z dwójką młodszych dzieci w półpustynnym rejonie Kenii. Pilnował wielbłądów. Widać było, że jest niedożywiony. Ksiądz, który minął ich przy drodze zainteresował się ich losem. Odnalazł dalszą rodzinę. Dowiedział się, że są sierotami. W jego parafii nie ma możliwości kompleksowej pomocy dzieciom, ale znał szkołę SHALOM HOME w diecezji Meru, gdzie swój dom odnajdują takie dzieci jak Francis. SHALOM HOME jest jednym z miejsc pomocy oazowego programu „Adopcja na odległość”, w którym opieką modlitewną i finansową można otoczyć kenijskie dziecko!

W ramach obchodów 100 rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego Diakonia Misyjna chce pozyskać (co najmniej) 100 nowych sponsorów dla kolejnej setki dzieci takich jak Francis.

Dla wielu dzieci w Kenii pomoc z zewnątrz jest jedyną szansą na zdobycie edukacji. Wiele szkół jest prywatnych, wiele z internatami. Trzeba pokryć koszty czesnego, utrzymania, mundurka – a to dla wielu rodzin jest już nie możliwe! – mówi animatorka Ewa Korbut, która w teraz posługuje w Kenii z ramienia Ruchu Światło-Życie.

Francis jest sponsorowany przez jedną ze szkół w Polsce. Uczniowie poznali sytuację swoich rówieśników z Afryki na prezentacji dla Koła Wolontariatu. Zrobili kiermasz świąteczny w zeszłym roku i uzbierali kwotę na 2 lata edukacji dla Francisa. Razem z pieniędzmi posłali do niego list, a teraz dostają zdjęcia z SHALOM HOME.

Adopcji może podjąć się każdy – pojedyncza osoba, cała rodzina, wspólnota oazowa, Krąg Domowego Kościoła, parafia. Pod opiekę dostaje się konkretne dziecko – jego imię, zdjęcie, krótką historię. Kwota miesięcznego wsparcia to 120 zł, które można wysyłać co miesiąc, co kwartał albo na cały rok.

Wydaje nam się, że Ojciec Franciszek ucieszyłby się z takiego prezentu! Przecież sam pracował z dziećmi: ministrantami i scholistkami. A kto wie, może nasi podopieczni, jak nieco podrosną, też pojadą na rekolekcje oazowe, skoro Ruch w Kenii rozwija się z roku na rok – dodaje Ewa.

Aby zgłosić się do programu należy uzupełnić deklarację i wysłać na adres adopcja@oaza.pl. W mailu zwrotnym podane będą sposoby płatności i informacje o dziecku. Na ten adres można kierować też wszystkie pytania.


Projekt można wesprzeć też darowiznami na konto:

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
44 1240 1574 1111 0010 9064 5946
tytuł: Cele statutowe – Adopcja na odległość

Z tych wpłat wspieramy rozbudowę szkół, kupujemy dodatkowe prezenty czy środki czystości na czas pandemii. Wpłaty można odliczyć od podatku.

  •  
  •  
  •