Ach, cóż to był za bal!

W Oleśnicy odbył się pierwszy Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy zorganizowany przez DK Ruchu Światło-Życie, działający przy parafii pw. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. Na wspólną zabawę przybyły osoby w różnym wieku, z różnych parafii naszej diecezji.

       Bal poprzedziły bardzo intensywne przygotowania, z uwagi na krótki okres czasu, gdyż pomysł zorganizowania Balu Sylwestrowego w Oleśnicy, zrodził się w trakcie IV Balu Niepodległościowego we Wrocławiu. Podjęliśmy się tej jakże trudnej, żmudnej i bardzo wymagającej inicjatywy, gdyż wiedzieliśmy, że w jej poprowadzeniu i zorganizowaniu oprawy muzyczno – zabawowej możemy liczyć na wspaniałego wodzireja i jego czarującą małżonkę – Państwa Andrzeja i Renatę Kuś. Nasi prowadzący, dzięki swemu warsztatowi, umiejętnościom aranżowania różnorodnych zabaw i wielorakim rekwizytom potrafili poderwać do zabawy wszystkich gości i nie pozwolili nudzić się nikomu. Aby tancerze nie opadli z sił, organizatorzy zadbali także o wspaniałe menu. Stoły wyglądały imponująco! Podano, między innymi dwa, świeżo przygotowane, gorące posiłki. Zadbano także o szczegóły takie, jak estetyczne i gustowne udekorowanie sali i stołów. Tuż przy zastawie, na każdego z gości czekał smakołyk wraz z załączonym liścikiem z życzeniami. W scenariuszu wieczoru przewidziano wiele atrakcji. Wśród nich było pojawienie się kwiaciarki, która obdarowała wszystkie zgromadzone damy czerwoną różę, a następnie zaproszono wszystkie pary do walca z kwiatem. Niespodzianką dla wszystkich uczestników balu był wyśmienity tort, który wjechał na salę oświetlony fajerwerkami. Kolejną ciekawostką balu był koncert noworoczny wykonany przez czterech gitarzystów wybranych spośród gości.

Sądzimy, że różnorodność atrakcji dostarczyła wszystkim gościom wielu miłych wrażeń i pozwoliła w radosnej i rodzinnej atmosferze rozpocząć Nowy Rok.

Biorąc pod uwagę liczbę uczestników oraz ilość osób zainteresowanych balem, różnorodność zabaw i atrakcji wieczoru, oraz fakt, że tancerze niechętnie opuścili parkiet o godz. 4.00 rano, I Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy w Oleśnicy należy uznać za bardzo udany.

       Pragniemy, aby ten styl zabawy pozbawionej alkoholu i hałaśliwej muzyki stał się popularny nie tylko w naszych rodzinach i środowiskach, ale rozszerzał się dalej.

organizatorzy
Ewa i Arkadiusz Hallala

        Zazwyczaj  sylwestrowy wieczór spędzaliśmy w wąskim gronie przyjaciół  i rodziny. W tym roku jednak bawiliśmy się inaczej, bo wzięliśmy  udział w Bezalkoholowym Balu Sylwestrowym organizowanym  przez DK Ruchu Światło-Życie. Był to wspaniały czas pełen radosnej zabawy. Tańce prowadzone przez Wodzireja sprawiły, że wszyscy uczestnicy na sali mogli bawić się wspólnie.  Dla nas ważne było to, że nasze dzieci mogły z nami być i  bawić się wspólnie z nami. Wiele małżeństw było na balu ze swoimi pociechami, co sprawiło, że atmosfera na sali była bardzo radosna i rodzinna. Wodzirej tak skutecznie nas zachęcił do zabawy, że nie chciało się schodzić z parkietu. Pokrzepieniem, aby w zabawie nie opaść z sił było  pyszne jedzenie, zapewnione przez organizatorów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że następnego Sylwestra będziemy mogli spędzić również, na takim balu jak ten!

Beata Kurdybach

       Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję za tak pięknie rozpoczęty  rok. Ten bal był taki piękny. Tyle atrakcji, wspaniali ludzie, świetny wodzirej, wspaniałe menu. Domyślam się jak wiele pracy, czasu i przygotowań było potrzebne. Tym serdeczniej chciałam podziękować. Tak dawno nie bawiłam się tak wspaniale. Mam nadzieję na wiele podobnych bali. Życzę jeszcze raz wszystkiego, co najlepsze w tym roku.

Małgorzata Piwowarczyk

 

  •  
  •  
  •