Bal karnawałowy w św. Franciszku

31 stycznia w parafii pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu odbył się bal karnawałowy kończący ferie szkolne. Tematem przewodnim zabawy były dzieła Tolkiena – „Władca Pierścieni”, oraz „Hobbit”

Bal rozpoczął się Eucharystią o godzinie 1830, następnie uczestnicy zeszli do rotundy parafialnej, gdzie czekała na nich udekorowana sala. Dekoracje takie jak głowa Smauga, Mordor, krajobrazy Shire i Rohanu miały wprowadzić nastrój prosto z Śródziemia.  

Młodzież, która przybyła na bal, poza tradycyjną zabawą taneczną, miała okazję pobawić się w różne gry i zabawy. Konkurs na najlepszy strój, najszybsze zjedzenie mandarynek, czy znikające krzesełka to tylko część atrakcji, w jakich można było wziąć udział. Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody – bezprzewodowy odkurzacz (miotełka z szufelką), dwa bilety wycieczkowe (bilety mpk), romantyczna kolacja przy świecach w chińskiej restauracji dla dwóch osób (dwie zupki chińskie, podgrzewacz, oraz pałeczki) – przyniosły one mnóstwo radości nie tylko dla zwycięzców.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Rozbawiona młodzież musiała się pogodzić z kończącą się zabawą, oraz kończącymi feriami. Oficjalnie bal zakończył się błogosławieństwem ks. Grzegorza Michalskiego.

  •  
  •  
  •