Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych dla gimnazjalistów organizowany przez Ruch Światło-Życie? Czy to wypali? Dla dzieci – z pewnością, ale młodzież trudniej przecież zainteresować TAKĄ imprezą. Inicjatywa Balu zaplanowana na sobotę 26.10 2013r. w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące okazała się strzałem w dziesiątkę. Od początku jednak było wiadomo, że pomysł był natchnieniem prosto z Nieba.

Na pierwszej części Balu w godz. 1500 – 1730 w radosnych rytmach pląsała kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci. Zabawa dla nich, rozpoczęta uroczystym pochodem Wszystkich Świętych, obfitowała we wspólne tańce i konkursy. Znalazło się też miejsce na niebiańskie muzykowanie na instrumentach perkusyjnych, bo w niebie nie może przecież zabraknąć muzyki! Dużo emocji wzbudziła również prezentacja świętych postaci, za które przebrały się dzieci.
Druga część Balu, od godz. 18.30 do 2130, była tak naprawdę oddzielną międzyszkolną imprezą dla młodzieży klas 6 szkoły podstawowej, gimnazjum i młodzieży ponadgimnazjalnej. Mimo początkowych uprzedzeń, młodzi stawili się w sporej liczbie – blisko 100 osób z 3 szkół – z Brzeziej Łąki i Wrocławia! Dużo dobrej muzyki, tańca i wiele atrakcji – niespodzianek sprawiło, że nie chciało się opuszczać sali. Niespodzianki były przygotowane w większości przez samych uczestników – mogliśmy pokołysać się w rytmie rapu, a także przy radosnych dźwiękach gospel. Kolejnymi niespodziankami były porywające do tańca układy taneczne oraz towarzyszący im taniec z wielobarwnymi flagami.
W trakcie całej imprezy można było korzystać z Restauracji pod Dobrym Aniołem, skosztować „Witamin dla Duszy” oraz oglądać Galerię Świętych. Bal zakończył się wspólnie odśpiewaną „Millenium Prayer”. Jakie wrażenia jednak miała sama młodzież? Ich częste pytania „Kiedy kolejna impreza?” stanowią chyba najlepszą odpowiedź. Inicjatywa Balu nie zostałaby zrealizowana, gdyby nie współdziałanie wielu osób i środowisk. Składamy zatem gorące podziękowania wszystkim współtwórcom tej imprezy. Za wszystko – Bogu chwała!

Marta i Paweł Masternak

Zobacz galerię

Dziękujemy tym,  którzy od początku swoją modlitwą  i dobrym słowem wspierali to przedsięwzięcie. Dziękujemy Księdzu Januszowi Bętkowskiemu oraz Danie i Darkowi Stępniom za zgodę, by głównym organizatorem Balu był Ruch Światło-Życie. Księżom z parafii p.w. św. Mikołaja, Kazimierza Królewicza i Jakuba i Krzysztofa dziękujemy za ogłaszanie  Balu i udostępnienie salek do ćwiczenia układów tanecznych; Dyrekcji Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich – za udostępnienie sali i szkoły;  pani Jadwidze, Helenie, Danusi i panu Sławkowi – za obsługę szkoły; Andrzejowi i Renacie Kuś – za przygotowanie muzyki oraz prowadzenie tańców i zabaw; Grzegorzowi Lidzbarskiemu i Jankowi Baltyn  – za troskę  o nagłośnienie; rodzinom z Domowego Kościoła i Radzie Rodziców goszczącej szkoły  – za catering i obsługiwanie naszej restauracji; nauczycielom – za sprawowanie opieki nad uczniami; Iwonie i Krysi z wrocławskiej Akademii Tańca – za taniec z flagami; młodzieży ze szkoły z Brzeziej Łąki – za udekorowanie sali; młodzieży z Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. Św. Edyty Stein i z Oazy Młodzieżowej – za wspólne przygotowanie układów tanecznych oraz animowanie dzieci; Szymonowi, Jankowi i Tomkowi – za wykonanie rapu;  gimnazjalistom z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szmanowskiego – za piosenkę „Oh, Happy Day” oraz  wszystkim  uczestnikom – za wspaniałą wspólną zabawę! Za to wszystko – Bogu chwała!

Marta i Paweł Masternak

  •  
  •  
  •