Coraz bardziej zakochani

Rekolekcje „Boży pomysł na dojrzałe małżeństwo” odbyły się w Olsztynie k. Częstochowy w dniach 21 -27 stycznia 2019 r.

Był to dla nas czas, w którym mogliśmy spojrzeć na swoje małżeństwo i postanowić, co w nim zmienić, aby po latach było ono ciągle udane i atrakcyjne. Spotkania z Bogiem pozwoliły nam mocniej do Niego przylgnąć i pozwolić Mu działać i odnawiać nasze małżeństwo. I on to uczynił! Po tych rekolekcjach powróciliśmy do domu bardziej rozkochani w sobie i bardzo wyciszeni.

Rekolekcje były skierowane do małżeństw ze stażem małżeńskim 20 +. Uważamy, że powinny być wręcz obowiązkowe dla wszystkich małżeństw z dłuższym stażem, niezależnie od stopnia pobożności, miłości czy temperamentów. Po rekolekcjach wróciła większa gorliwość w okazywaniu uczuć, prawieniu komplementów i mówieniu tego, co facetom często wychodzi najtrudniej – mówienia żonom „kocham Cię”, a przede wszystkim okazywania tego w codziennym, radosnym wypełnianiu obowiązku stanu. A paniom chwalenia na co dzień swoich mężczyzn.

Rekolekcje zaczęły nam się podobać od samego początku. W naszych pokoikach na stoliczkach w dniu przyjazdu czekały na nas dwa czekoladowe serduszka. Jak często bywa w dojrzałym wieku: już ze słuchem trochę nie tak i ze wzrokiem również. Jaka była nasza radość, gdy pierwsza konferencja nie dość, że była głoszona do mikrofonu, to jeszcze pokaz multimedialny z dużymi napisami pozwalał lepiej dojrzeć bogate treści.

Konferencje  uporządkowały nasze poglądy i myślenie nie tylko na temat wieku dojrzałego, ale także odnośnie relacji z dziećmi, wnukami, rodzicami, którzy potrzebują opieki. Pozwoliły także bez strachu pomyśleć o śmierci swojej czy współmałżonka. Wspaniałym przeżyciem były świadectwa po konferencji i czas spotkań w kręgach. Każdy mógł podzielić się swoim doświadczeniem, tym, co go boli i dotyka, swoimi błędami. Ważne jest, aby się uczyć nie tylko na swoich błędach, ale i na cudzych.

Wisienką na torcie była postać ojca Wojciecha – kapłana, który szesnaście lat swojego życia spędził na misjach, między innymi we Francji. Jego świadectwo wiary, homilie, modlitwy, a przede wszystkim bezpośrednie rozmowy dawały wszystkim niepowtarzalne odczucie Bożej Miłości.

Parą prowadzącą byli Krysia i Wiesiek Bratkowie z Wrocławia, a posługę kapłana pełnił Ojciec Wojciech Woźniak, sercanin z Bełchatowa. Całość przygotowała archidiecezja krakowska w osobach Ewy i Wacka Merynda.

Ania i Wiesiek

  •  
  •  
  •