Dzieląc się, jedynie zyskujesz – świadectwo z ewangelizacji ulicznej

W dniu 16.03.2017 roku, po wspólnej modlitwie za miasto Wrocław na wrocławskim Rynku, podzieliliśmy się na 2-osobowe zespoły, i jak co tydzień, w ramach akcji Katolicy na Ulicy, wyruszyliśmy przed siebie, aby dzielić się wiarą z tymi, których spotkamy na drodze.

Tym razem wybrałam się z Jackiem. Ucieszyłam się, że będziemy szli razem, i że znów będę mogła nauczyć się czegoś nowego: jak rozmawiać z ludźmi o wierze, o Panu Bogu, o Jego miłości do każdego z nas.

Spotkaliśmy dwie młode dziewczyny, Kasię i Anię. W trakcie rozmowy okazało się, że są siostrami, że obie wierzą w Pana Boga i że mają uporządkowaną wiedzę katechizmową. Kiedy zapytaliśmy je czy chciałyby teraz, razem z nami, wyznać swoją wiarę w Jezusa, jednomyślnie odpowiedziały, że wolą to zrobić prywatnie, podczas osobistej modlitwy. Wtedy Jacek wręczył im obrazki z tekstem wyznania Jezusa jako Pana, i zachęcił je do wypowiedzenia tych słów wtedy, kiedy będą na to gotowe.

Na koniec jedna z sióstr powiedziała, że dziękuje nam za te rekolekcje. Po rozmowie spojrzeliśmy na zegarek i okazało się, że nasze spotkaniez nimi trwało około 45 minut, czyli tyle, ile przeciętnie trwa nauka rekolekcyjna.

Dziękuję Panu Bogu za to kolejne wzajemne ubogacenie, bo rzeczywiście tak się dzieje, że u tego, kto dzieli się wiarą, ona wzrasta i się umacnia.

Ilona

  •  
  •  
  •