Oaza – Ruch Światło Życie https://wroclaw.oaza.pl Sun, 27 Nov 2022 18:51:46 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.1 https://wroclaw.oaza.pl/wp-content/uploads/2021/05/cropped-logo-32x32.png Oaza – Ruch Światło Życie https://wroclaw.oaza.pl 32 32 Propozycje pieśni na Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty https://wroclaw.oaza.pl/propozycje-piesni-na-adwentowy-rejonowy-dzien-wspolnoty-2022-12-11/ https://wroclaw.oaza.pl/propozycje-piesni-na-adwentowy-rejonowy-dzien-wspolnoty-2022-12-11/#respond Sun, 27 Nov 2022 00:17:07 +0000 https://wroclaw.oaza.pl/?p=8108
Diecezjalna diakonia muzyczna przedstawia plan utworów na najbliższy Rejonowy Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 11 grudnia. Zachęcamy gorąco, by skorzystać z poniższych pieśni i również w ten sposób wyrazić jedność naszego Ruchu.

Jednocześnie przypominamy, by wystrzegać się śpiewania utworów nienadających się na liturgię (wszelkiego rodzaju piosenek religijnych) tak, aby także pod względem muzycznym zadbać o odpowiednie sacrum mszy świętej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub trudności zachęcamy do kontaktu!

O ile nie podano inaczej, wszystkie numery z Exsultate Deo podane za wydaniem 10 (2010)! Przypominamy również o ABC animatora muzycznego, gdzie między innymi znajdziemy VADEMECUM ANIMATORA MUZYCZNEGO.

Procesja wejścia

Radujcie się, bo Pan przybywa

Exsultate Deo, nr 465

Raduj się ziemio! Gość z nieba przychodzi!

Exsultate Deo, nr 466

Przygotowanie darów

Przygotujcie drogi dla Pana

Exsultate Deo, nr 463

Duch Pański nade mną

nuty

Procesja komunijna

Idzie, idzie Bóg prawdziwy

Exsultate Deo, nr 582

Pan jest blisko, już przychodzi

Exsultate Deo, nr 459

Nabierzcie ducha i podnieście głowy

nuty

Uwielbienie

Niech się radują niebiosa i ziemia

Exsultate Deo, nr 636

Radujcie się zawsze w Panu

Exsultate Deo, nr 468

Rozesłanie

O Matko z częstochowskiego wizerunku (pieśń roku)

Exsultate Deo, nr 686

Oto Pan Bóg przyjdzie

Exsultate Deo, nr 454
]]>
https://wroclaw.oaza.pl/propozycje-piesni-na-adwentowy-rejonowy-dzien-wspolnoty-2022-12-11/feed/ 0
Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty https://wroclaw.oaza.pl/adwentowy-rejonowy-dzien-wspolnoty-2022-12-11/ Sat, 26 Nov 2022 23:33:10 +0000 https://wroclaw.oaza.pl/?p=8095

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

Miejce

Brak informacji.

Temat

Brak informacji.

Program

Brak informacji.

]]>
Andrzejki Oazowe https://wroclaw.oaza.pl/andrzejki-oazowe-2022-11-26/ https://wroclaw.oaza.pl/andrzejki-oazowe-2022-11-26/#respond Fri, 18 Nov 2022 20:22:53 +0000 https://wroclaw.oaza.pl/?p=8072

Zapraszamy młodzież (od klasy 8) na Andrzejki Oazowe.

Impreza odbędzie się 26 listopada, w godzinach 1700 – 2030, w Centrum Ruchu (pl. Staszica 4), w budynku przy kościele.

W planie tańce, zabawy, rozmowy oraz nielimitowane napoje i przekąski. Dla chętnych, po zabawie, około 2100 nieszpory z pierwszej niedzieli adwentu.

Koszt zabawy to 10 zł. Obecność proszę zgłaszać organizatorom:

]]>
https://wroclaw.oaza.pl/andrzejki-oazowe-2022-11-26/feed/ 0
Warsztaty „Posługa liturgiczna przy ołtarzu. Wprowadzenie dla początkujących” https://wroclaw.oaza.pl/warsztaty-posluga-liturgiczna-przy-oltarzu-wprowadzenie-dla-poczatkujacych/ https://wroclaw.oaza.pl/warsztaty-posluga-liturgiczna-przy-oltarzu-wprowadzenie-dla-poczatkujacych/#respond Wed, 16 Nov 2022 23:00:23 +0000 https://wroclaw.oaza.pl/?p=8048
 • Czym jest służba przy ołtarzu?
 • Co to jest cyborium?
 • Dlaczego mszał ma tyle stron?
 • Kto ubiera dalmatykę?
 

Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te i inne pytania, przyjdź na warsztaty „Posługa liturgiczna przy ołtarzu. Wprowadzenie dla początkujących”!

Zapraszamy na spotkanie w Centrum Ruchu w dniu 26 listopada (sobota) w godz. 830 – 1230. W planie wspólna modlitwa, konferencje, kawa i ciastka oraz wiele ciekawych zagadnień.

Chęć udziału prosimy zgłaszać na adres: szajda.marek@gmail.com do 24 listopada.

]]>
https://wroclaw.oaza.pl/warsztaty-posluga-liturgiczna-przy-oltarzu-wprowadzenie-dla-poczatkujacych/feed/ 0
Badanie funkcjonalności mass mediów w Ruchu Światło-Życie – filia śląska https://wroclaw.oaza.pl/badanie-funkcjonalnosci-mass-mediow-w-ruchu-swiatlo-zycie-filia-slaska/ Wed, 09 Nov 2022 21:32:48 +0000 https://wroclaw.oaza.pl/?p=8036

Prosimy członków Ruchu o wypełnienie ankiety dla Centralnej Diakonii Komunikowania Społecznego (CDKS) filii śląskiej w celach polepszenia jakości mass mediów.

Małżeństwa prosimy o wypełnianie osobno!

]]>
Relacja z Jesiennego Rejonowego Dnia Wspólnoty – Rejon Wrocław-Południe https://www.oazasudecka.pl/fotorelacja-z-pazdziernikowego-rdw/ https://www.oazasudecka.pl/fotorelacja-z-pazdziernikowego-rdw/#respond Sat, 05 Nov 2022 18:58:33 +0000 https://wroclaw.oaza.pl/?p=8020 https://www.oazasudecka.pl/fotorelacja-z-pazdziernikowego-rdw/feed/ 0 Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD) https://wroclaw.oaza.pl/dzien-wspolnoty-diakonii-diecezjalnych-dwdd/ https://wroclaw.oaza.pl/dzien-wspolnoty-diakonii-diecezjalnych-dwdd/#respond Sat, 29 Oct 2022 07:19:09 +0000 https://wroclaw.oaza.pl/?p=7969 Zbliża się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, na który zaproszeni są szczególnie odpowiedzialni w diecezjach oraz członkowie diakonii diecezjalnych. Spotkanie będzie 5 listopada (sobota), tym razem w Rybniku – Chwałowicach przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ul. Działkowców 1, 44-206 Rybnik (parking znajduje się przy kościele, natomiast dom parafialny jest za kościołem).

Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisanie się do 1 listopada (wtorek). Małżonków wybierających się wspólnie na DWDD prosimy o uzupełnienie dwóch formularzy: dla męża i żony (będzie łatwiej nas zliczyć). W formularzu pojawił się nowy punkt: chęć podjęcia posługi muzycznej – liczymy na Waszą gotowość. Link do formularza: https://forms.gle/aizwF7wbccDf3hU28.

Plan

 • 800 – jutrznia (kaplica w domu parafialnym)
 • 830 – śniadanie
 • 915 – zawiązanie wspólnoty
 • 1015 – wprowadzenie do spotkań w grupach + spotkania w grupach
 • 1115 – namiot spotkania (kościół)
 • 1145 – przygotowanie do Eucharystii (kościół)
 • 1200 – Eucharystia (kościół)
 • 1300 – obiad + spotkanie kręgu filialnego
 • 1415 – wprowadzenie do spotkań w grupach diakonijnych + godzina odpowiedzialności w diakoniach
 • 1545 – godzina odpowiedzialności – spotkanie wspólne
 • 1630 – nieszpory
 • 1700 – wieczerza

Materiały

Warto także zapoznać się z tekstem Wspólnota diakonii na oaza.pl.

]]>
https://wroclaw.oaza.pl/dzien-wspolnoty-diakonii-diecezjalnych-dwdd/feed/ 0
Relacja z Jesiennego Rejonowego Dnia Wspólnoty – Rejon Wrocław-Psie Pole https://wroclaw.oaza.pl/relacja-z-jesiennego-rejonowego-dnia-wspolnoty-rejon-wroclaw-psie-pole/ https://wroclaw.oaza.pl/relacja-z-jesiennego-rejonowego-dnia-wspolnoty-rejon-wroclaw-psie-pole/#respond Wed, 26 Oct 2022 22:16:10 +0000 https://wroclaw.oaza.pl/?p=7961 16 października w kościele pw. św. Brata Alberta w Mirkowie spotkaliśmy się podczas Rejonowego Dnia Wspólnoty.

Podczas Eucharystii, koncelebrowanej przez ks. Jana Adamarczuka i ks. Michała Adamkowskiego usłyszeliśmy kazanie nawiązujące do postaci św. Jana Pawła II oraz św. Jadwigi Śląskiej. Ważnym momentem było przyjęcie przez członków kręgu pilotowanego Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Aktu tego dokonali członkowie kręgu pilotowanego przez Elę i Jacka Gładkich. Był to dla wszystkich obecnych podniosły moment, wspomnieniami wróciliśmy do dnia, kiedy my sami przystępowaliśmy do Wspólnoty. Naprawdę cieszymy się, że w naszym rejonie powstał nowy krąg.

Doskonale z tym faktem korespondowała konferencja księdza Grzegorza Michalskiego. Była ona poświęcona kerygmatowi, którego głoszenie jest podstawowym zadaniem każdego chrześcijanina. Ksiądz Grzegorz zachęcił nas wszystkim żebyśmy ponownie dobrowolnie przyjęli Jezusa. Było to dla wielu z nas podniosłe wydarzenie. Mogliśmy ponownie zastanowić się nad tym, kim dla nas jest Jezus Chrystus.

Z konferencji księdza Grzegorza utkwiła nam Jego refleksja o znaczeniu wspólnoty. To ona pomaga nam trwać przy Bogu. Po raz kolejny zdaliśmy sobie wtedy sprawę, że to właśnie między innymi dzięki mojemu kręgowi i całemu Domowemu Kościołowi możemy przybliżać się do Boga. Do wielu z nas mocno przemówiły przytoczone słowa św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”, gdyż ksiądz Grzegorz poradził, aby odnieść je do naszego „podwórka”, do naszego domu, naszej rodziny. Z kolei wyobrażenie o grzechu oddzielającym nas od Pana Boga dobrze zobrazowała świeca, która pod przykryciem pali się coraz słabiej, aby w końcu zupełnie zgasnąć… Ważne były dla nas przykłady działania Boga w życiu ks. Grzegorza, szczególnie w chwilach największej słabości. Skłoniło nas to do odpowiedzenia sobie na pytanie, kiedy my czujemy się najmocniej przytulani i podnoszeni przez Pana Boga.

Po konferencji mieliśmy okazję wysłuchać spontanicznego świadectwa Grześka. Bardzo budująca była jego historia życia – doświadczenia tych, którzy przeżywają żywą relację z Bogiem umacniają słuchających.

Następnie spotkaliśmy się w małych grupach. Reflektując fragment Pisma Świętego zastanawialiśmy się gdzie jest nasza Jerozolima, Judea i Samaria, w których powinniśmy być świadkami miłości Boga. Uderzająca była refleksja jednej z uczestniczek, która zauważyła, że najpierw powinniśmy otworzyć się na Ducha Świętego i z jego inspiracji nieść Ewangelię. Jakież to oczywiste! Jedno z pytań, jakie zostały postawione, dotyczyło praktycznych sposobów ewangelizacji. Zgodziliśmy się, że przede wszystkim mamy świadczyć swoim życiem. Korespondowało to z przykładem, który podczas konferencji przywołał ks. Grzegorz. Św. Franciszek wysyłając swoich współbraci miał podobno powiedzieć, że powinni oni głosić Chrystusa, a czasami to nawet o nim mówić. Podczas krótkiego podsumowania zebraliśmy nasze odpowiedzi na pytanie dotyczące ewangelizacji. Rzeczywiście można to robić na różne sposoby – także wykorzystując do tego media społecznościowe. Ma zatem znaczenie, co zamieszczamy na Facebooku czy Instagramie – tutaj również jest miejsce na treści chrześcijańskie.

Jednym z ostatnich – nieoczekiwanych, ale bardzo ciepłych elementów naszego spotkania był występ naszych najmłodszych pociech. Zaśpiewana przez nie piosenka wzruszyła wszystkich i sprawiła mnóstwo radości. Jak zwykle nasze spotkanie zakończyło się agapą.

Dobrze tworzyć wspólnotę. Po raz kolejny okazuje się, że ważne jest spotkać się przy wspólnym stole i po prostu pobyć razem.

Do zobaczenia na kolejnym Rejonowym Dniu Wspólnoty!

Katarzyna Ferenc-Szydzisz
Marcin Szydzisz

Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.

]]>
https://wroclaw.oaza.pl/relacja-z-jesiennego-rejonowego-dnia-wspolnoty-rejon-wroclaw-psie-pole/feed/ 0
Rekolekcje w roku formacyjnym 2021/2022 https://wroclaw.oaza.pl/rekolekcje-w-roku-formacyjnym-2021-2022-v1/ https://wroclaw.oaza.pl/rekolekcje-w-roku-formacyjnym-2021-2022-v1/#respond Mon, 24 Oct 2022 22:20:38 +0000 https://wroclaw.oaza.pl/?p=7952 Rekolekcje w roku formacyjnym 2021/2022 Read More »

]]>

Dzieci

Nazwa
Termin
Miejsce
Prowadzący
Zapisy
ODB I
15.07-31.07.2022
Jugowice
ks. Jerzy Żytowiecki
odbyły się

Młodzież

Nazwa
Termin
Miejsce
Prowadzący
Zapisy
ONŻ I
05.08-21.08.2022
Szlachtowa
ks. Marcin Józefczyk
odbyły się
OND II
05.08-21.08.2022
Szlachtowa
ks. Jakub Wiechnik
odbyły się
ONŻ II
15.07-31.07.2022
Szlachtowa
ks. Piotr Żuber
odbyły się
ONŻ I
15.07-31.07.2022
Szlachtowa
dk. Marek Stępkowski
odbyły się
OND I
15.07-31.07.2022
Bukowiec
ks. Łukasz Gołąbek
odbyły się
ONŻ III
14.07-30.07.2022
Rzym
ks. Wojciech Antosik ks. Kamil Cieliński
odbyły się
Ferie w Narni
07.02-11.02.2022
Kowary
ks. Grzegorz Michalski ks. Jakub Wiechnik
odbyły się
NazwaTerminMiejsceProwadzącyZapisy
Ferie w Narni07.02-11.02.2022Kowaryks. Grzegorz Michalski
ks. Jakub Wiechnik
odbyły się
ONŻ III14.07-30.07.2022Rzymks. Wojciech Antosik
ks. Kamil Cieliński
odbyły się
OND I15.07-31.07.2022Bukowiecks. Łukasz Gołąbekodbyły się
ONŻ I15.07-31.07.2022Szlachtowadk. Marek Stępkowskiodbyły się
ONŻ II15.07-31.07.2022Szlachtowaks. Piotr Żuberodbyły się
OND II05.08-21.08.2022Szlachtowaks. Jakub Wiechnikodbyły się
ONŻ I05.08-21.08.2022Szlachtowaks. Marcin Józefczykodbyły się

Studenci

Nazwa
Termin
Miejsce
Prowadzący
Zapisy
...
...
...
...
...

Dorośli

Nazwa
Termin
Miejsce
Prowadzący
Zapisy
...
...
...
...
...

Rodzinne – długie

Nazwa
Termin
Miejsce
Prowadzący
Zapisy
...
...
...
...
...

Rodzinne – krótkie

Nazwa
Termin
Miejsce
Prowadzący
Zapisy
...
...
...
...
...

Rodzinne – tematyczne

Nazwa
Termin
Miejsce
Prowadzący
Zapisy
...
...
...
...
...
]]>
https://wroclaw.oaza.pl/rekolekcje-w-roku-formacyjnym-2021-2022-v1/feed/ 0
Dzień skupienia diakonii liturgicznej https://wroclaw.oaza.pl/dzien-skupienia-diakonii-liturgicznej-2022-10-22/ https://wroclaw.oaza.pl/dzien-skupienia-diakonii-liturgicznej-2022-10-22/#respond Mon, 24 Oct 2022 21:14:15 +0000 https://wroclaw.oaza.pl/?p=7934 W dniu 22 października wybraliśmy się do parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze, by wspólnie spędzić tam dzień na modlitwie, rozmowach i poznawaniu czym była i jest diecezjalna diakonia liturgiczna.

Gospodarzem spotkania był ks. Łukasz Gołąbek, a sam dzień skupienia zgromadził 10 członków DDL. Wśród wielu punktów, m.in. modlitwy liturgią godzin, konferencji, wspólnych rozmów przy kawie i herbacie, najważniejszym oraz centralnym wydarzeniem był sprawowana tego dnia Eucharystia. Uświetniła ją uroczysta i pełna asysta, a w samej mszy udział wzięła także grupka miejscowych parafian.

Wśród ważnych dyskusji znalazły się także te dotyczące kolejnych działań i posług. Warto dodać, że tego typu wyjazdowy dzień skupienia był pierwszym takim spotkaniem w 22-letniej historii naszej diakonii. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach będą następne.

Zdjęcia wykonał Marek Szajda, dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.

]]>
https://wroclaw.oaza.pl/dzien-skupienia-diakonii-liturgicznej-2022-10-22/feed/ 0